Notch i jego ekipa cięzko pracująca nad Adventure Update nie przestaje zadziwiać – zamieścił bowiem dwa zdjęcia, które zaspokoją ciekawość fanów.

Jednak dzięki zdjęciom i postom twórcy na jego twitterze dowiedzieliśmy się kilku ciekawych faktów…

Cały świat obiegło zdjęcie przedstawiające górę sięgającą wysoko ponad limit – w końcu ma ona 512 kratek wysokości. Studząc wszelki entuzjazm, Notch zapowiedział że limit standardowo nadal będzie miał 128 kratek wysokości, jednak wysokość to, cytująć Notcha:

jedno pole w klasie Level

a więc liczymy na to, że mimo wszystko szybko znajdzie się metoda na powiększenie limitu.

Kolejnymi nowościami są oczywiście dwa paski – pasek symbolizujący jedzenie i jeden, którego przeznaczenia do końca nie ustalono – patrząc na jego wygląd można się sugerować że to pasek doświadczenia.

W sprawie nowego jedzenia wszyscy mówią o kurczaku – zaś Jeb_ zapowiedział aż 5 nowych typów jedzenia, z czego jeden został ujawniony na zrzucie poniżej.

Dla tych, którzy tłumaczenia wywiadu nie czytali – dojdzie nowy owoc – melon, zaś on i dynie będzie można uprawiać – w całkiem nowy sposób, gdyż najpierw trzeba będzie wyhodować główną łodygę, z której to losowo pojawiać się będą melony lub dynie, zależnie od tego, co posialiśmy.

Całkowitym ewenementem zaś jest ciekawostka podrzucona przez Jeb_'a – czyli szkło. Ale nie byle jakie – takie, które nie jest bloczkiem, tylko płaską, przeźroczystą powierzchnią! Szykuje się rewolucja w budownictwie :)

A teraz to na co wszyscy czekali – zdjęcia:

Minecraft nowa wysokość

Minecraft Kurczak

Minecraft nowe szkło