Jak wiemy, Notch zapowiedział stworzenie podniebnego świata, który byłby przeciwieństwem Netheru. Jednak nie zniechęciło to twórców Aether Mod'a. Nowy świat, nowe przedmioty, nowe stworzenia i wiele, wiele więcej!

Słowem wstępu…

Modyfikacja zajęła autorom 4-5 miesięcy ciągłej pracy przed wydaniem, spędzili tysiące godzin wolnego czasu by go skończyć. Dla tych, którzy chcieliby wspómóc autorów tego wielkiego projektu bardziej niż tylko ściągając Aether Mod i popularuzyjąc go wśród znajomych, ale również wysyłając dotację na ich konto – nikt nie wie, co znajdzie się w ich kolejnej aktualizacji, a pare złotych zawsze motywuje do pracy, a jak widać, spędzili nad nią bardzo dużo czasu.

[![Posted Image](https://www.paypalobjects.com/en_AU/i/btn/btn_donateCC_LG.gif)](https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_donations&business=FCBNY8KCNQ7F6&lc=AU&item_name=Aether%20Development%20Team¤cy_code=AUD&bn=PP%2dDonationsBF%3abtn_donateCC_LG%2egif%3aNonHosted)

Opis

Jeden z największych projektów w historii modyfikacji Minecraftowych jest skończony. Pięć dobrze znanych i utalentowanych modderów (Kingbdogz, Kodaichi, Shockah, Flan i303) połączyli by stworzyć Aether, niebiański wymiar położony poza granicami atmosfery. Aether jest swoistym przeciwieństwem Netheru. Piekielny wymiar, opuszczony przez wszystkich, wypełniony krwistym Netherrackiem i spowalniającym Soulsandem; położony poniżej najniższego punktu w normalnym, Minecraftowym świecie. Aether zaś jest zestawieniem latających wysp, które połączone ze sobą tworzą zapierający dech w piersiach niebiański wymiar. Nawet w nocy Aether w porównaniu do podstawowego świata jest w miarę bezpieczny. Dzień w nim 3 razy tyle co na Minecraftowej ziemi.

Tworzymy portal i hop do środka!

Powietrzne wieloryby (Aerwhale), piękne kolosy Aetheru, można zauważyc pływające po niebie, wycinając kolejne złote dęby i pasy niebieskich chmur, kiedy słońce wschodzi wysoko. Kiedy zachodzi, z jam wychodzą Bazyliszki (Cockatrice) ze swoich ukrytych siedlisk, w pełnej gotowości do ataku. Może i wyglądają na pokojowe nastawione stworzenia, jednak jeśli je sprowokujemy obrzucą nas deszczem jadowitych igieł. Są jednym z nielicznych agresywnych stworzeń w Aether.

Niebiański wymiar mimo wszystko to nie sama zabawa – skomplikowane lochy chronione są przez potężnych strażników i śpiących wartowników którzy uważnie pilnują, by ukrywany przez nich skarb nie wpadł w nie powołane ręce. Można je znaleźć zarówno pod ziemią, jak i w powietrzu – skarby które w nich znajdziemy są unikatowe i nie można ich zdobyć w inny sposób niż grabiąc je z lochów. Zanim jednak otworzymy skrzynię, musimy uprać się z wyżej opisanymi strażnikami – każdy z nich trzyma przy sobie klucz do skrzyni, która z kolei nie da się zniszczyć ani otworzyć bez tego przedmiotu.

Lochy dzielą się na 3 różne poziomy trudności – brąz, srebro i złoto – odpowiednio od najłatwiejszego do najtrudniejszego. Mimo to, że poziom trudności jest zróżnicowany, każdy z nich trzeba przejść inną techniką – w pewnych miejscach broń będzie niezdatna, w innych próba ataku bez odpowiedniej ilości jedzenia i ekwipunku skończy się bardzo szybkim zgonem. Zależnie od poziomu trudności otrzymujemy coraz to lepsze przedmioty, które oczywiście można przenieść do "zwykłego" świata.

Moa, pokojowe nastawione i majestatyczne, wielkie ptaki, zasiedlają Aether w trzech różnych kolorach: Niebieskim, Białym i Czarnym. Dzikich moa nie można sobie podporządkować ale jest sposób na posiadanie własnego, majestatycznego ptaka – każde z nich zostawia co jakiś czas jajka, jak kurczaki pod warstwą chmur, i zależnie od koloru rasy zostawiają odpowiedni kolor jajka. Te zaś mogą zostać inkubowane w inkubatorze (przy użyciu Ambrozjowych Pochodni). Kiedy już to zrobimy, można je nakarmić przy pomocy Aechor Petals. Po podaniu 8 sztuk egzotycznej potrawy będą do Twojej dyspozycji tak jak wilk po podaniu kości! Jednak uwaga – czasami mogą odmówić, gdyż jak to zwierzęta – nie zawsze są głodne! Niebiekie Moa mogą wykonać 3 skoki w powietrzu, białe 4, zaś czarne 8.

Poza wyżej opisanymi zwierzętami można też spotkać latające świnie, zarówno chodzące po ziemi jak i latające. Można je dosiąść jak zwykłą świnię przy użyciu siodła bez potrzeby oswajania tak jak w przypadku moa. To pozwala graczom na szybkie wykorzystanie biednej świnki do ciężkich prac przenoszenia naszego ciężaru na wysokość, tylko jest jedno ale – w porównaniu do moa świnka potrafi wykonać tylko jeden skok, co ogranicza nasze możliwości.

Nowy system uzbrojenia

Minecraft Aether Ekwipunek

Dla potrzeb modyfikacji twórcy zaimplementowali całkowicie nowy system akcesorii – 8 nowych slotów pozwalających na usprawnienie zdolności i poprawienie wyglądu.  Przedmioty takie jak naszyjniki, pierścienie, rękawice (poczuj się jak adamek!), płaszcze i nawet specjalne tarcze mogą zostać założone dzięki Aether mod. Poza wcześniej wymienionymi są również dwa miejsca na inne akcesoria.

Minecraft Aether Ekwipunek

Powyżej przykład dozbrojonego woja, który dopiero co wrócił z niebiańskiej krainy z całkiem niezłymi łupami.

Przedmioty

Naszyjniki

Minecraft The Aether Naszyjniki

Naszyjniki to jeden z nowych elementów które można na siebie zarzucić w The Aether. Pojawiają się na klatce piersiowej gracza, a więc po założeniu zbroi stają się niewidoczne. Złote i srebrne naszyjniki służą jako dekoracja, zaś Zanitowe przyspieszają szybkość wydobywania surowców w czasie noszenia. Niszczą się z czasem, a im bardziej są zniszczone tym szybciej będziesz kopać! Poza tym zwiększają również punkty odpowiadające za zbroję.

Pierścienie

Minecraft The Aether Pierścienie

Kolejnym z nowych elementów wyposażenia są pierścienie – tak jak i naszyjniki, złote i srebrne służą jako ozdoba, zaś zanitowe zwiększają prędkość wydobywania surowców

Płaszcze

Minecraft The Aether Płaszcz

Ciekawym przedmiotem jakie można założyć wraz z instalacją The Aether są właśnie płaszcze – dotychczas widziane tylko na plecach ekipy Mojang. Noszone na plecach i widoczne z perspektywy trzeciej osoby (f5) służą głównie jako dekoracja. Jest jednak jeden, który posiada ciekawą zdolność, jednak można go zdobyć tylko i wyłącznie jako nagroda za pokonanie jednego z trzech bossów.

Rękawice

Minecraft The Aether Rękawice

Inne

Niestety, ale nie zamierzamy psuć Wam zabawy. Odkryjcie je sami w jednym z trzech zróżnicowanych poziomem trudności dungeonów!

Bloki

Aether dirt

Posted Image

Tak jak na ziemi, eteryczna czy też niebiańska odmiana tego klocka porośnie się niebiańską trawą jeśli będzie wystawiony na światło słoneczne. Wykopuje się go o wiele szybciej niż tradycyjny dirt.

Skyroot Log

Posted Image

Są podstawą każdego drzewa w tej krainie. Stanowią również podstawę dla twoich niebiańskich podróży, gdyż tworzy się z niego 4 sztuki bloczków desek – tak jak normalne drewno.

Skyroot leaves

Posted Image

Liście jak liście – poza innym kolorem nie różni ich nic od tych standardowych. Czasem zostawiają po sobie drzewka do zasadzenia.

Golden Oak Log

Posted Image

Drewno ze złotego dębu jest źródłem Golden Amber, z których z kolei można stworzyć złote strzałki (Golden Darts).

Golden Oak Leaves

Posted Image

Różnią się od zwykłych drzew pięknym, złotym kolorem oraz możliwością pozostawienia po sobie drzewek Złotego Dębu i czasem złotych jabłek.

Golden Oak Sapling

Posted Image

Pozwalają na zasianie nowego drzewka.

Golden Oak Sapling

Posted Image

Czasami wypadają ze Złotych Dębów, mogą zostać posiane na niebiańskiej ziemi, by wyrosły na nowe Golden Oak.

Skyroot planks

Posted Image

Tak jak w standardowym świecie, tworzy się je z drewna które występuje w Aetherze. Wytwarza się z nich skyroot sticks, zaś same mogą posłużyć do stworzenia narzędzi klasy skyroot.

Holystone

Posted Image

Odpowiednik kamienia w Aetherze, wykorzystywany do tworzenia narzędzi klasy Holystone.

Mossy Holystone

Posted Image

Rzadki kamień, można go znaleźć przy wejściu do Aetherowego Dungeonu.

Cold Aerocloud

Posted Image

Bardzo często spotykany typ Aerocloud'a w Aetherze. Ogromne pasy wyściełają zarówno spód, jak i środkową warstwę tej krainy. Mają dziwne właściwości: czasami bowiem zapobiegną otrzymaniu obrażeń od upadku, innym razem nie. Korzystaj z nich mądrze, ale czuj się ostrzeżony jeśli będziesz chciał na nie skakać z większej wysokości. Wytwarza się z nich Cloud Parachutes (czyli spadochron).

Blue Aerocloud

Posted Image

Są trochę rzadsze niż białe aerocloudy, ich właściwością jest wybijanie gracza/potworów w powietrze.

Gold Aerocloud

Posted Image

Są najrzadszym typem Aerocloud'a. Same w sobie nie posiadają żadnych "magicznych" właściwości, za to mogą posłużyć jako podstawa do budowy złotych spadochronów, które mają 20 użyć w porównaniu do białych, które mają 1.

Quicksoil

Posted Image

Bogato spotykany po bokach wysep. Kiedy gracz lub jakiekolwiek stworzenie porusza się po nim jego prędkość wzrasta – jednak dzieje się to z czasem, nie od razu. Może być wykorzystywany do chwilowego przyspieszania gracza, jednak w przypadkowym kontakcie może być powodem szybkiej śmierci (np. poprzez upadek z wysokości)

Icestone

Posted Image

Występuje często w ogromnych pokładach, po bokach wysep. Jeśli położymy go obok wody czy lawy momentalnie je zamrozi.

Ambrosium ore

Posted Image

Ruda Ambrozji to jeden z bardziej licznie spotykanych klocków w The Aether. Zostawia po sobie Ambrosium Shardy które mogą posłużyć do stworzenia pochodni, napędzania Enchanterów i nawet leczenia siebie samego!

Zanite ore

Posted Image

Zanite ore jest dużo rzadsze od tego Ambrozjowego, występuje po bokach wysep. Zostawia po sobie Zanitowe kryształy, które wykorzystuje się w tworzeniu zestawu narzędzi czy też uzbrojenia.

Gravitite ore – Enchanted Gravitite

Posted ImagePosted Image

Ruda Grawitytu jest najrzadszą z całego Aetheru, i może zostać zenchantowana do klocków Enchanted Gravitite. Sama ruda standardowo uleci w powietrze jeśli nie będzie miała nad sobą żadnego klocka. Block grawitytu zaś poleci tylko wtedy, kiedy zasilimy go redstonem. Bloki grawitytu wykorzystuje się do tworzenia najlepszych zestawów narzędzi i zbroi.

Kolumna

Posted Image

Dekoracyjny bloczek występujący na zewnątrz srebrnych dungeonów.

Szczyt kolumny

Posted Image

Jak wyżej, zdobi szczyt kolumny.

Enhanter

Posted Image

Enchantery to nowy rodzaj bloczków ktore można stworzyć. Wymaga 8 holystone'ów i jednego zanite gemstone'a by go stworzyć Standardowo wykorzystują Ambrosium Shardy jako paliwo i mogą naprawiać zniszczone przedmioty czy narzędzia – im bardziej są zniszczone tym więcej paliwa potrzeba do ich naprawy. Potrafi także ulepszać kilka przedmiotów do bardziej potężnych wersji.

Incubator

Posted Image

Inkubatory to kolejny nowy rodzaj klocków który przynosi modyfikacja The Aether. Wymagają bloczków Holystone i jednego Ambrosium Torch jako paliwa. Wykorzystywane do inkubowania jajek moa, które z kolei z inkubatora wyjdą jako Baby Moa.

Zamknięta skrzynia

Posted Image

Znajdowywane w dungeonach, nie mogą zostać zniszczone. Żeby wyciągnąć z nich to co ukrywają trzeba zdobyć klucz od bossa który strzeże danego skarbu.

Dungeon Stones

Posted ImagePosted ImagePosted Image

Bloczki dekorujące dungeony, różne kolory zależą od poziomu trudności danego wyzwania.

Dungeon Lighstones

Posted ImagePosted ImagePosted Image

Bloczki oświetlające, dekorujące dungeony, różne kolory zależą od poziomu trudności danego wyzwania.

Aerogel

Posted Image

Przeźroczysty klocek który jest odporny na wszelakie eksplozje.

Instalacja

Ściągamy odpowiednie paczki:

http://

http://