Witam was wszystkich, chciałbym wam przedstawić Spoutcraft.

Na pewno nasuwa wam się pytanie czym jest Spoutcraft ?

Spoutcraft nie jest niczym innym niż Minecraft’em tylko w trochę innej ulepszonej wersji. Spotcraft  jest tworzony na podstawie MC lecz jest bardziej zoptymalizowany i posiada więcej dodatków które mają nam zwykłym zjadaczom chleba ułatwić życie.

Po pierwszym uruchomieniu launchera ukazuje się nam jego okno które posiada kilka zmian min. Możliwość wybrania na którym koncie chcemy grać (bardzo przydatna opcja jeśli ktoś prócz was korzysta z komputera lub laptopa do grania w nasz kanciasty świat) oraz samo tło które zmienia się losowo przy uruchamianiu (na moim widać snow golemy ale wam może się ukazać coś zupełnie innego).

Po pobraniu gry ukazuje nam się nasz menu, które znacząco różni się od Minecraft’owego jak widać na pierwszej fotografii. Początkowo może być to trochę kłopotliwe ale szybko da się przyzwyczaić do nowego układu przycisków. W najnowszej wersji jak widać na zamieszczonym obrazie zostały dodane tzw. Addony (niestety nie jestem w stanie udzielić wam informacji na ich temat gdyż nawet na forum produktu nie ma żadnego addona jednak postaram się was poinformować jak tylko coś znajdę).

Klikając w przycisk Singleplayer ukazuje się nam to samo okno co w typowym Minecraft nic szokującego, jednakże po wejści w more world options możemy zobaczyć nową opcje world height która pozwala nam zwiększyć wysokość naszego świata.

Po wejściu do menu options nie widzimy nic nowego za to w video settings ukazuje nam się ganialnie rozbudowane menu. Spotcraft jest wyposażony w specjalny dodatek typu Optifine dzięki czemu nie ważne jak wielkie mieliście lagi na oryginalnym MC tutaj wystarczy trochę więcej poklikać w ustawieniach video i gra zaraz jest płynniejsza.

Gdy wejdziemy w ustawienia kontroli ruchu (controls) ukaże nam się zupełnie odmieniony panel ustawień który został wzbogacony o możliwość dodawania skrótów klawiszowych, które bardzo ułatwiają grę wieloosobową gdyż można w skrótach ustawić sobie komendy które najczęściej używamy jak /spawn gdy spadamy prosto do lawy dzięki czemu ratujemy nasz cenny ekwipunek.

Skoro już jesteśmy przy Multiplayer to nie można nie wspomnieć o wprowadzonych zmianach w menu gry wieloosobowej, które to jest bardziej przejrzyste.

Również okno Textur zasługuje na duże pokłony które to zostało wzbogacone o wyświetlanie rozdzielczości texturepack’a

Na zakończenie dodam od siebie iż w następnym artykule omówię plugin do bukkit’a o nazwie Spout. Jeśli zauważyliście podobieństwo w nazwie możecie się domyślić iż plugin ten dodaje coś specjalnego na serwerach multiplayer dla graczy korzystających właśnie z Spoutcraft’a

P:Czy jesli zainstaluje SpoutCraft'a utracę swoje zapisy i wgrane Mody ?

O:Odpowiedź brzmi nie ponieważ Spoutcraft nie jest instalowany w folderze .minecraft, podczas instalacji klient pobiera grę i instaluje ją do nowego katalogu .spoutcraft tuż obok oryginalnego Minecrafta bez ingerencji w jego pliki. 

 P:Czy można używać tam innych texturek ?

O:Dlaczego by nie, SpoutCraft po instalacji nie wymaga MC'pathera ani przerzucania waszych ulubionych textur z folderu z minecraftem do spoutcraftu. Gra automatycznie wczytuje textury z obu gier więc nie ważne czy twoje texturki są w .minecraft/texturepack czy .spoutcraft/texturepack gra pokaże paczki z obu lokalizacji.

P: Jeśli mam oryginalne konto na MC to tutaj też mogę grać

O: Bez tego ani rusz, spoutcraft da się pobrać jedynie poprzez posiadanie oryginalnego konta premium Minecraft 

Klient

JAR

http://

http://

Linki zewnętrzne 

http://

http://

Pozdrawiam**MaxyBlack i zapraszam do komentowania**