Trzy kolejne nowości prosto od twórcy Minecraft – Notch'a. Pamiętacie system punktowy który gdzieś między wersjami zniknął czy też zmienił się na jakąś nie liczbową wartość? Od kolejnej wersji będziemy mogli zdobywać punkty w ilości 1 exp orb – 1 punkt!

Dodatkowo dowiedzieliśmy się też kilku informacji o sile endermanów i zastosowaniu ich pereł…

… które w wersji 1.8 były bezużyteczne. Od kolejnej wersji będziemy mogli się przy ich pomocy teleportować, jednak jest też ta druga strona medalu – z każdym użyciem otrzymamy obrażenia od spadania, więc będą użyteczne tylko skacząc z dużych wysokości w awaryjnych sytuacjach:

To sugestia zaproponowana przez was – rzuć, teleportuj się!

Funkcja ta nie działa w trybie kreatywnym, a w trybie survival i hardcore zadaje 5 punktów od spadku z wysokości. To ekscytujące jak próbujesz wydostać się z klifu przy pomocy właśnie perły! Rzuć ją o ścianę, a będziesz miał przesrane.

*~Notch
*

Ostatnią wiadomością z którą spóźniliśmy się jeden dzień jest możliwość naprawiania przedmiotów – jednak to akurat można było wywnioskować z obecności czegoś co wyglądało jak kuźnia w nowych miastach – składają się one z paru pieców i stalowych krat, i prawdopodobnie tam będzie można naprawiać swoje przedmioty.

Naprawianie będzie polegać na oddaniu NPC dwóch przedmiotów które mają zostać naprawione, a nasz miastowy koleżka zamieni je w jeden z taką samą ilością użyć jak dwa poprzednie razem. Dla przykładu – oddamy mu dwa diamentowe miecze z pozostałymi użyciami odpowiednio 100 i 150 a otrzymamy miecz który będzie ich mieć 250.

Swoją drogą fajnie by było gdyby Notch dodał inne możliwości naprawy – aktualny nie ma sensu gdyż mało który crafter zostawia przy sobie przedmioty które są prawie zniszczone..