Kolejna ogromna modyfikacja, która doda do gry trochę dynamizmu i doda nową formę rozrywki to właśnie Clay Soldiers – czyli dodatek, który z naszego prostego ogródka zrobi ogromne pole bitwy małych, glinianych żołnierzyków.

Zainteresowani? Zapraszam do dalszej lektury :)

AKTUALIZACJA – dodaliśmy swój film do newsa – zapraszam do oglądania :)

Małe jak ręka, a nawet zombie przed nimi klęka..

Minecraft Clay Soliders

Info

Autor: KodaichiZero

Wersja: V2

Kompatybilny z:** Minecraft 1.7.3**

Modloader:  WYMAGANY – kliknij, aby go pobrać!

Pobierz Clay Soliders V2! — Oficjalny temat

Pewnie myślisz sobie – "Modyfikacja która chce mi zabrać kolejne sztuki gliny na mój ceglany domek?!" Może i tak, ale przemyśl to jeszcze raz – Co jeśli mógłbyś stworzyć swoją własną, glinianą armię żołnierzy, a najbardziej epickie bitwy toczyły by się właśnie w Twoim ogródku? Zanim powiesz, że chyba coś paliłem, przeczytaj do końca opis tej modyfikacji – przekonasz się, jak brutalne bitwy możesz przeprowadzać przy użyciu gliny, patyków, skór i innych prostych przedmiotów, które z łatwością znajdziesz.

Jak to działa?

Glinianego ludzika możesz dosłownie trzymać w ręce. Tworzy się go z gliny (jako podstawowego budulca) oraz soulsanda (dla wytworzenia inteligencji). Wystarczy dokładnie jeden blok gliny oraz jeden blok piasków duszy aby wytworzyć mini-armię 4 żołnierzy. Jeśli wytworzysz już mały legion (naraz w jednym stacku możesz mieć do 16 ludzików), kliknij prawym przyciskiem myszy aby wszystkie je wypuścić. Szybko rozbiegną się i zajmą dany teren. Są powolne i nie skaczą zbyt wysoko, jednak mają wystarczająco siły w rękach by wspiąć się na pojedynczy klocek.

Niestety, z powodu braku trwałego szkieletu są niezwykle delikatne i wystarczy pojedyncze uderzenie by przywrócić je do stanu pierwotnego. Nie mogą cię również zranić – jesteś dla nich jak Guliver. Przeciw komu więc walczą? 

Przeciwko żołnierzom innego koloru! Jakież to proste :) A po dłuższym ogrywaniu modyfikacji, okazuje się że…

Gliniane armie są ze sobą powiązane kolorami – a więc jak swoich braci będą traktować tylko kolegów z takim samym kolorem. Ale jeśli w pobliżu pojawi się osobnik innego koloru zacznie się robić znacznie ciekawiej :). Możesz skorzystać z czerwonego zółtego, zielonego, niebieskiego, pomarańczowego czy też**fioletowego** barwnika by tworzyć różnokolorowe armie – szary kolor jest w standardzie, i jako jedyny jest neutralny – nie zaatakuje póki ktoś go nie podjudzi, reszta kolorowych ludków zaś atakuje bez ostrzeżenia. Ich naturalnie wrodzona wrogość pozwoli Wam na godziny długich walk – stwórz ogromne pola walki, dozbrój swoich wojowników i pozwól im rozsypać wrogów, zostawiając po nich tylko gliniany pył!

Zaraz zaraz, przecież wszyscy są jednakowi, tak? I nic z nimi nie można zrobić… czy może można? Czekajcie…

TAK, można ich dozbrajać!

Oczywiście, że w modyfikacji nie chodzi tylko o glinę, może zrobić O WIELE więcej – przecież sama walka ciągle z tymi samymi ludzikami w końcu by się nudziła… Możesz uzbroić ich po zęby i oglądać widowisko, które nie jeden nazwałby po prostu walką o przetrwanie! Wystarczy, że wyrzucisz przedmiot przy pomocy Q lub bezpośrednio z plecaka – możesz tak także robić z całymi stackami, armie odpowiednio rozdzielą między siebie otrzymany ekwipunek. 

Broń

Przez ich wielkość, gliniani żołnierze nie mogą trzymać w swoich małych rączkach żadnej broni, toteż najlepiej zacząć od czegoś ultra prostego** – PATYKA!** Najzwyklejszy kawałek drewna może być bez problemu utrzymany w małej rączce dzielnego wojaka i być źródłem dużego wzrostu obrażeń zadawanych przeciwnikowi – patyk bowiem raz na jakiś czas zwiększa moc ataku o pół serduszka lub, gdy miecz się wyniszcza, na 15 uderzeń zwiększy jego moc o kolejne zabierane serduszko na 15 użyć.

Zwykły patyczek to za mało? Poszukaj krzesiwa, znanego w Minecraft jako flint. Każdy żołnierz, który skorzysta z niego naostrzy swoją broń, dzięki czemu będzie zadawać jeszcze więcej obrażeń.

Zbroja

Kolejną ważną rzeczą o której zapomnieć byłoby grzechem jest obrona. Skoro są tacy mali, jaka do diabła zbroja się na nich zmieści?! Po dogłębnych analizach glinianych uczonych dowiedziono, że wystarczy kawałek cielęcej skóry, a więc najzwyklejszy leather! Jeśli rzucimy go w nogi naszym żołnierzom szybko zrobią sobie z niego prostą barierę ochronną przed niepożądanymi atakami. Zmniejsza otrzymywane obrażenia o 50% na 15 uderzeń.

Dodatkowo dla tych, którzy szukają najlepszej obrony dla swoich wojaków warto zaopatrzyć się w najzwyczajniejszą wełnę – rzucona w tłum opancerzonych żołnierzy spowoduje, że każdy z nich podejdzie i własnoręcznie ją ulepszy, co spowoduje, że będą otrzymywać jeszcze mniej obrażeń!

Jedzenie

Jeśli chodzi o odnawianie życia, gliniane armie mają naturalną zdolność do rozbijania na atomy złożone węglanowe konstrukcje, by wytworzyć takie związki, które naprawią ich osłabione przez ataki ciało. Czyli przekładając na zwykły język – mogą jeść by odnowić życie. Z powodu ich wielkości, cały kawałek żarełka to dla nich za dużo – podzielą go na 4 posiłki i będą go jeść wtedy, kiedy ich życie spadnie poniżej pewnego poziomu. Łącznie jeden posiłek odnowi** cały pasek życia**. Można im dać dowolny typ jedzenia (a jeśli damy im zupę grzybową, to wciągną nawet miskę!). Jedynym wyjątkiem jest ciasto – niestety, jest za duże nawet jak dla nich i nie wezmą go w wir walki.

Wyznacz przywódcę!

Przechodząc do tej bardziej interesującej części, gliniani żołnierze mogą mieć osobę, za którą będą podążać – czyli po prostu króla! W ich kulturze złoto to symbol siły, więc korzystając z ich ogromnej siły przetopu cennych kruszców z łatwością przerobią złotą sztabę na koronę. W jednej glinianej braci może być tylko jeden król, chyba że dwie armie znajdują się od siebie w dużej odległości – wtedy królowie będą rządzili swoimi małymi armiami. Kiedy jeden z żołnierzy zostaje królem, reszta trzyma się blisko niego i podąża za nim. Możecie pomyśleć "Ale do cholery, przecież oni nie mają oczu?!" – mimo tego faktu, są bardzo bliską sobie armią i wiedzą, gdzie który pobratyniec przebywa :)

Podświetl je!

Każdy wie, że wszystko staje się pięciokrotnie tak fajne jak było gdy świeci w ciemności. Z lightstone dust możesz zamienić swoich gliniach żołnierzy w żywe halogeny, a każda nocna bitwa od razu zamieni się w dyskotekowy parkiet! Korzystaj z tego dobrodziejstwa by widzieć swoich ulubieńców w nocy. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że świecą się w nieskończoność – tak samo jak pochodnie.

Chodzące TNT

Jeśli ogromna gliniana bitwa to dla Ciebie za mało, dodaj do wszystkiego wybuchową glinę! Jeśli jeden z Twoich żołnierzy zmiesza swoją strukturę z prochem strzelniczym staną się bardziej "wybuchową" częścią imprezy – w przypadku śmierci spowodują mały wybuch na powierzchni 3×3. Niestety, wybuch pociągnie za sobą również ofiary w swoich sojusznikach – ale wojna wymaga poświeceń..

Turbodopalacz

Mimo że nie potrafią zjeść zwykłego ciasta, ich gliniany układ pokarmowy pozwala na wchłanianie cukru. Jedna taka górka cukru doda Twojemu żołnierzowi szalonej prędkości, zwiększając ich** zwinność** i powodując, że będą poruszać się szybciej. Mimo to, są odpowiedzialnymi stworzeniami, i nie zjedzą drugiej porcji zanim pierwsza faza się nie skończy.

Ożywanie

W czasach wielkich wojen, sojusznicy giną tak, jak ich wielkie armie, zostawiając zmęczone dusze każdego wojownika na wieczny odpoczynek. Jednak to się sprawdza tylko u ludzi. Gliniani żołnierze są połączeni ze swoimi glinianymi posturami na zawsze, nawet po dekapitacji. Przy użyciu grudki gliny każdy żołnierz może przywrócić swojego przyjaciela do życia i pozwolić mu wrócić do boju, powodując pełne przywrócenie życia. Jedna bryłka wystarczy na ożywienie 4 żołnierzy. Nie myślcie tylko, że żołnierze najpierw rzucą się do ożywiania, a potem będą martwić się o swoje życie…

Oślepianie

Jeśli nawet wzmocnione patyki to dla Was za mało, oślepianie przeciwnika na pewno przeważy szalę zwycięstwa! Proch redstone jest przydatny w dwóch aspektach świata Minecraft – tworzenia skomplikowanych, redstone'owych konstrukcji i powodowania, że Twój przeciwnik nie będzie mógł wytrzymać poparzenia swoich oczu bardziej niż w fabryce soli. Jeśli podrzucisz swoim żołnierzom trochę redstone dust użyją go by rzucać w przeciwników – co spowoduje czasowe oślepienie. A kiedy będą ślepi, nie dotkną swojego przeciwnika! Działa do dwóch użyć, ale jeśli byłbym na Twoim miejscu, wziąłbym parę okularów na to widowisko – kto wie, czy mały pyłek nie dostanie Ci się do oczu…

Przyklejenie do ziemi

Nawet na tych przeciwników, którzy ciągle plączą się pod nogami, mimo że chcielibyśmy żeby stali spokojnie, jest rada! Jest to szlam – Twoi kamraci przy użyciu slimeball bez problemu przytwierdzą przeciwnika do ziemii, powodując całkowite unieruchomienie. Nie mogą również zostać odepchnięci, a uwolnią się po** około pięciu sekundach**, lub gdy klocek pod nimi zostanie zniszczony. Jednak mimo tego mogą atakować, więc nie jest to najlepsza strategia – czasami przytwierdzony przeciwnik potrafi wygrać konfrontację 1v1!

Koń błotny

W czasie wojny każdy żołnierz może zostać obdarowany przez swojego Gulivera wielkim darem – czymś, na czym może usiąść. Korzystając z dirtu i soulsandu, możesz stworzyć kilka koni dla swoich osobistych armii do wykorzystania i po prostu nacieszenia oka. Konie nie przynależą do żadnej z grup, toteż nie ważna jak różowa armia jest, koń i tak da się dosiąść. Kiedy żołnierz jedzie na koniu, będzie poruszał się szybciej. Dodatkowo 50% obrażeń zadawanych ujeżdżającemu przejdzie na konia. Koń zaś ma 50% więcej życia niż żołnierz, więc często zdarza się, że po wygranej walce 1v1 zwycięzca zabiera zwierzę przegranemu.

Ta zabawa ciągnie się w nieskończoność!

Kiedy gliniany wojak ginie, jego ciało zawsze zostaje na ziemi do podniesienia przez swojego Pana, więc zawsze można go natychmiastowo ożywić! Nigdy nie stracisz żadnego ze swoich wojaków (no, chyba że zrobiłeś z niego kamikaze, Ty brutalu!), więc możesz bawić się nimi tak długo, jak tylko tego chcesz! Kręć filmy, strzelaj fotki, powiedz swoim znajomym, wyjdź na dwór i zrób własną ,realną glinianą armię!

A po wszystkim…

… po prostu ich zdezintegruj! Po dłuższym czasie zauważysz, że opanowanie takich małych ludzików może przeistoczyć się w wybijanie szkodników. Jeśli stworzysz ich za dużo, po prostu rozbiegną się w różne strony świata chowając się po kątach, zostawiając cię z zacinającą się grą. Kiedy będzie na prawdę źle, zaopatrz się koniecznie w Clay Disruptor – małe, poręczne narzędzie tworzone z 4 grudek gliny, patyka i redstone'a. Przeciwko glinianym armiom to niezwykle potężna broń. Użycie czerownego guzika spowoduje wyemitowanie ogromnej, radioaktywnej fali która w jednej chwili** zniszczy wszystkie pobliskie armie**. Przy użyciu, każdy żołnierz w pormieniu 16 klocków zostaje po prostu zniszczony. Można go użyć 16 razy zanim sam się zniszczy. Dziwnym trafem, działa również na konie błotne! Więc jeśli szukasz narzędzia do zarządzania swoją armią – Clay Disruptor jest tym czego szukałeś!