Nastał dzień na który wszyscy czekali z zapartym tchem – Bukkit dołącza do ekipy Mojangu! Czy to oznacza koniec Bukkita jakiego znamy? Czym właściwie będą się zajmować w Szwecji? Odpowiedzi na te pytania możecie znaleźć w oficjalnym temacie na forum bukkita, częściowo przetłumaczonym przez nas w rozwinięciu.

Czy to już koniec czekania na nowego Bukkita wraz z wyjściem nowej wersji Minecrafta? Tego dowiemy się dopiero za jakiś czas!

(…) Jest mi niezmiernie miło ogłosić iż z dniem dzisiejszym ekipa Bukkita dołączyła do szeregów Mojang. Kiedy dyskutowali nt. możliwości stworzenia modding API publicznie, Mojang był pewien że nie zdoła dostarczyć społeczności wystarczająco dobrych rozwiązań i szczerze powiedziawszy nasze doświadczenie w tworzeniu Bukkita pomoże im w dotarciu do celu. Dzięki naszej pracy z Bukkitem mamy doświadczenie warte lata praktyk, niepowodzeń i lekcji, przez co będziemy mogli stworzyć odpowiednie modding API i zrobić wszystko co w naszej mocy by usatysfakcjonować nim społeczność. Mamy teraz okazję zaprojektować oficjalne Minecraft API i chcemy stworzyć z niego zastępcę Bukkita, jeśli nawet nie coś lepszego. Bukkit.org pozostanie społecznością dla modderów na dłuższą przyszłość.

EvilSeph, Bukkit.org