Witajcie!,

W dzisiejszej nowince z sześciennego świata przedstawię wam nowy gadżet. Nazywa się Mineways i pozwala na przenosiny naszej budowli z gry do naszych własnych rak. Więcej informacji i szczegółów w rozwinięciu. Zapraszam do lektury.

Oprogramowanie Mineways pozwala nam przenieść budowle stworzoną przez nas w grze do naszych rąk czy na naszą półkę nad łóżkiem. Do wykonania tego spektakularnego wyczynu musimy spełnić kilka warunków.

Pierwszym etapem będzie pobranie tego oto oprogramowania na nasz komputer. Następnie w oknie pobranego programu wrzucamy wycinek naszego świata, tak, aby widoczna była interesująca nas budowla. Gdy ją odnajdziemy, zaznaczamy ją specjalnie do tego wyznaczonym narzędziem i zapisujemy na nasz dysk. Jak widzimy, zostaną zapisane dwa pliki. Jednym z nich jest zdjęcie używanych przez nas tekstur. Drugim zdjęciem jest już obrobiony zrzut naszej budowli w forme przestrzenną 3D. Oba pliki należy umieścić razem i przesłać do serwisu, który zajmuję się generowaniem zdjęć w trzech wymiarach (przykład Shapeways).

Jest to idealny pomysł na prezent na urodziny dla fana Minecrafta, choć z poradzeniem sobie z wszystkimi opcjami po kolei może być dla niektórych problemem, więc jeśli nie chcesz się głowić nad efektem końcowym, to biegnij do najbliższego sklepu z zabawkami i zakup zestaw klocków LEGO.

Poniższy filmik przedstawia krótki instruktaż zabawy z programem.