A więc witajcie minecrafterzy! Postanowiłem napisać kilkaset znaków poświęconym seriom fabularnym z tego naszego pięknego i sześciennego świata! Z pewnością znacie nie jedną taką serie. Czy to jedna jest profesjonalna i podaje "suche fabularne fakty", czy to jedna jest na luzie i zawiera parę zdarzeń, ale przejścia między nimi są jak jakiś zwykły let's play… Spróbuje zaprezentować wam co możecie znaleźć takiego na YouTubie!

Myślę że jeżeli przeglądacie czasami ten ogromny, a zarazem piękny pod względem funkcjonalności serwis:YouTube (myśleliście że napisze minecraft.pl ? ;) ), to już nie raz natrafiliście na  jakieś serie fabularne rodem z minecraftowego świata. Tak, jest ich dużo. Tak jak napisałem parę linijek up, jedne są zrobione profesjonalnie, jedne wyglądają praktycznie jak let's play, tylko z odrobiną szczyptą fabuły, jedne są takie, drugie siakie… Tych kryteriów jest na prawdę dużo. Wiem, że ogólnie takie serie bawią/umilają czas widzom, więc postanowiłem zrobić listę serii **jakie ja znam. **Przede mną jeszcze długa droga, zanim poznam wszystkie, więc jeżeli jest jakaś warta polecenia, to piszcie w komentarzach.

Na początek podam wg. mnie najlepszą anglojęzyczną serię fabularną, jaką kiedykolwiek widziałem. Prawdopodobnie ponad połowa z was, którzy przeczytali poprzednie zdanie, już wie o jaką serię mi chodzi. Tak, mam na myśli **"Bashcraft: The Legend of Hobo" **(Kliknijcie na tytuł, aby zobaczyć cóż to jest…) . Tutaj widzimy serię w której to, w przeciwieństwie do innych, kamera jest rodem z seriali: zmienia ujęcia, patrzy na "aktorów" z różnych perspektyw. Ogólnie: Jeżeli jeszcze tego nie widzieliście to musicie zobaczyć** przynajmniej **pierwszy odcinek. A! Bym zapomniał: tutaj macie tłumaczenie by minecraft.pl : Klik

Teraz kolejna, już polska seria i chyba w tym kraju najpopularniejsza, czyli "Przygody z minecraft" by JJayJoker. Bardzo udana seria, z widoku pierwszej osoby JJay'a. Dużo tutaj nie będę opisywał, bo albo ją znacie, albo wcześniej czy później i tak ją zobaczycie.

Więc to są takie dwie top pozycje. Oprócz tego, oczywiście istnieje wiele serii, zrobionych przez innych YouTuber'ów. Oto szybka lista, jakie pozycje ja znam:

  • "Horror z Życia" by Qusim (MineQusim). Ciekawie zapowiadająca się pozycja, opowiadająca o Qwerxesie, którego… prześladuje herobrine. Klik
  • **"Minecraft: Senność" **by Quasand. Seria była na prawdę udana, wiele efektów i świetna gra aktorska. Prawdopodobnie już nie zostanie wskrzeszona, a szkoda… I tak warto ją zobaczyć: Klik (Autor nie posiadał playlisty, więc znalazłem inną ;) )
  • "Minecraftowe Legendy by Bionicl (ja :P ). Moja seria, nie wiem czy udana, na pewno widok z pierwszej osoby, i starannie zmontowana ;) oceńcie sami. PlayLista: Klik
  • "Minecraft: Kamień Zniszczenia" by JudiMakeFu. Wg. mnie na prawdę fajna seria. To jest przykład połączenia fabuły z let's playem, lecz komentarz jest na wysokim poziomie i miło się to ogląda… Klik
  • "Minecraft – Czas" by CraftShad. Bardzo ciekawie rozwijająca się seria, bardzo ciekawa historia i wzorowo montowana. Klik  (Podane od was)

A więc to są serie wybrane/oglądane przeze mnie. Jeżeli macie swoje typy, to piszcie w komentarzach!