Witam wszystkich w nowej serii na tej stronie. Seria ta, jak już zauważyliście jest zatytułowana „Popiszmy o Minecraft”. O czym to tak właściwie będzie? Będą to tak właściwie moje wypociny na tematy (czasami luźniej, czasami mniej) związane z tą piękną grą. Dziś jako taki ładny początek tej serii napisze o Minecraft, a dokładniej o jego sukcesie, i co nas do niego przyciąga, będzie tez troszkę o potworach. Zapraszam do czytania.

Na początek może napiszę o samym sukcesie gry Minecraft. Większość ma swój powód dlaczego tą grę tak lubi. A nie jeden z was lubi ją, bo tak, bez żadnego powodu.

Nie jednemu z tych starszych graczy przypomina ta gra czasy dzieciństwa. Kiedy to beztrosko bawiliśmy się klockami. Układaliśmy z nich co chcieliśmy. Czasami zamek, a czasami zwykły domek w zależności od ilości dostępnych klocuszków. Minecraft daję zupełnie to samo. Można włączyć tryb „creative”, lub ściągnąć Too many items(ale o tym będzie kiedy indziej). Jeśli nawet nie chcemy tego zróżnicowanego terenu istnieje także wiele płaskich mapek, czy też może być tylko ocean. I zacząć budować… Robimy co tyko chcemy. Żadnych ograniczeń, żadnych problemów. Jedyne co nas hamuje to wyobraźnia.

Następnym powodem dlaczego dany osobnik tą grę lubi jest to, ze może się w niej poczuć jak odkrywca, który pojawił się na nieznanym i dotąd nie odkrytym terenie. Mieć ta świadomość, ze nikt wcześniej nie był tu gdzie teraz jesteśmy. I zacząć po prostu podróżować. Nie patrząc do tyłu, nie oglądając się za siebie. Iść na przód by odkryć jakieś piękne tereny. Czy to będzie piękny i olbrzymi ocean, czy tez wielkie góry zależy tylko od losu(i ewentualnie seed’a J). Można oczywiście tez zwiedzać pustynie, lub wielki las. Oczywiście są też rzeki, które nie rzadko prowadzą do wielkiego oceanu. Albo tez poczuć się jak w niektórych filmach, oswoić zwierzaka tzn. w tym wypadku tylko psa. I z nim podróżować po nieznanych terenach(zawsze raźniej).

A może chcesz się poczuć jak górnik? Wiecznie chodząc po ciemnych jaskiniach i odkrywać ich piękno. Zbierając surowce i dalej chodzić. W „Adventure Update” zostały dodane bardzo piękne   wąwozy na które gdy się spojrzy zapiera az dech w piesiach, nie można przestać po nich chodzić, bo co tu ukrywać. To wygląda po prostu pięknie. Możesz tez szczycić się tym, ze chodząc kilka godzin po tych jaskiniach zebrałeś dość sporo diamentów i innych surowców.

Dostałeś jedynkę w szkole? Czy może ktoś cię wkurzył? Tak, tak można się także powyżywac zabijając inne osoby na Multi, lub niszcząc kolejne hordy potworów, których nie jest tak mało( Notch się postarał). Oczywiście trzeba uważać na swoje posiadłości bo creeper to bardzo złe stworzenie, a w dodatku wybucha. Skoro mowa o potworach to może bardzo krotko opisze wybrane potworki.

Na początek niech będzie klasyka(poza creeperem) czyli oczywiście Zombie. Bardzo łatwy do pokonania potworek, z którym nie trzeba się bardzo męczyć. Można oczywiście tez się z nim pobawić w berka lub cos podobnego.

Drugi niech będzie Enderman, czyli nowo dodany stworek. Wysoki na trzy metry, czarny stwor, który przestraszył mnie nie raz. Spojrzysz się na niego na sekundę, a on już się do ciebie teleportuje i chce cie atakować. A jeszcze to gdy zaczyna się tak dziwne trząść(straszne)

Kolejnym potworkiem niech będzie S zkielet. Nie tyle straszny, co wkurzający stworek, który już nie raz mnie zabił strzałą strzelona z dość daleka. Gdy go zauważysz jest mało czasu na zabawę i trzeba dość szybko go atakować, lub dość szybko uciekać.

Czwartym już stworkiem będzie Slime. Rzadko spotykany mob, którego wielu jeszcze nawet nie widziało na oczy(a może nie szukało). Osobiście tez go tylko kilka razy spotkałem. Do nie dawna nawet nie był potrzebny, lecz gdy się pojawiły pistony, to jego śluz lub jak to ludzie nazywają „zielone, wypadające z niego kulki” stały się bardzo przydatne.

Ostatnim mobem, którego opisze, a który jest tylko jednym z kilku mobow których nie opisałem będzie Ghast. Potrafi, tez dużo nabroić  tym jego strzelaniem w naszą stronę.  Jeśli chcecie go zabić trzeba się troszkę namęczyć(nie jest tak łatwo odbić jego kulkę).

No i na koniec tego wpisu, a jednocześnie początek całej serii napiszemy o samym twórcy tej gry(oczywiście krótko i na temat)

Markus "Notch" Persson twórca gry – świetnie wykorzystał pomysł na jaki wielu wpadło przed nim, lecz nie potrafiło go odpowiednio zrealizować: stworzyć grę w jakiej gracze mogą robić co tylko zechcą.

Jeśli klikniecie na nazwy potworów, lub Notcha. Otworzy się zakładka w której przeczytacie więcej o danym potworku. Spokojnie. Nic się nie ściągnie, jednynie jest to przeierowanie do danego linku.

Ponieważ jak pewnie czytaliście już  w jednym z ostatnich newsow. Zostało powołanych dość sporo nowych administratorów na okres próbny. Jest to mój pierwszy wpis dlatego proszę o pisanie w komentarzach co powinienem poprawić.