Gdy Mojang udostępnił najnowszą wersję launchera, z powodu wyglądu nie przypadł on zbyt wielu użytkownikom. To właśnie spowodowało, że gracze zaczęli tworzyć własne koncepcje.

Pierwsza koncepcja stawia na wygląd. W tle widzimy scenę z gry wyrenderowaną prawdopodobnie za pomocą shaderów bądź programu Chunky, co może wprowadzać w błąd graczy chętnych do zakupu gry. Cały interfejs jest spójny, wygląd jest ten sam zarówno dla launchera, jak i głównego menu gry. Dostępne są dodatkowe opcje takie, jak informacje o aktualizacjach, konsola deweloperska i edytor profili, dodatkowo widoczne też są najnowsze wpisy z Twittera oraz z Reddita. Galeria:

Druga koncepcja stawia na prostotę. Może ona przedstawiać albo launchera (pola do uzupełnienia w celu zalogowania się) albo główne menu gry (ikona okna i przyciski z gry). W przeciwieństwie do poprzedniej, tutaj widzimy zrzuty ekranu z czystej wersji gry przedstawiające jej prawdziwy wygląd. Koncepcja ta jest pozbawiona wszelkich niepotrzebnych rzeczy. Wygląd launchera/menu głównego jest smukły i na pierwszy rzut oka wiadomo już, co do czego służy. Galeria: