Zaraz po wrzuceniu filmiku ze zniszczoną przez graczy mapą mojnotch na swoim koncie YT pokazał równie niszczącą siłę – enderdragona swobodnie przelatującego po naszym głównym świecie. Filmik ten jest również odpowiedzią na pytanie zadane przez internautów – "Dlaczego Enderdragon nie pojawi się w głównym świecie?"

Filmik w rozwinięciu.

Jak można zobaczyć na poniższym filmiku, smoki w "głównym" świecie nie oszczędzałyby otoczenia. Dlatego też będą występowały tylko w Enderze.

Notch zapowiada też pojawienie się innego gatunku smoków:

After release, I will totally work on slightly less dangerous dragons that don't destroy terrain and can land and whatnot. They will be red.

Co po naszemu oznacza:

Po wypuszczeniu (zapewne chodzi o kolejną wersję pre-release), będę mocno pracował nad nieco mniej niebezpiecznymi smokami, które nie będą niszczyły terenu i będą mogły lądować i robić inne rzeczy. (Smoki te) będą czerwone.

Dodaje też, że jutro zajmie się wdrożeniem smoków do trybu multiplayer:

(…) Tomorrow, I make the ender dragon work in MP.

I na nasze:

Jutro stworzę smoka w MultiPlayerze.

Czy dzięki temu, że czerwone smoki nie będą siały takiego zniszczenia, jak ich czarni bracia, pojawią się także w naszym świecie? Na to pytanie pewnie już niedługo uzyskamy odpowiedź :)