Tak, to prawda! Notch wrócił do biura Mojang i uraczył czekających z sercem na ramieniu graczy dużą porcją wiadomości!

Jak sam Notch pisze w swoim blogu, Mojang zatrudnia kolejnych ludzi. Tym razem, ekipę do pracy nad drugą grą Mojang – Scrolls. Oczywiście jak to Notch ze swoim poczuciem humoru komplementuje swoje krzesło w biurze, wzdychając na siedzibę firmy. Czyżby długa nieobecność kiepsko mu robiła? :)

Na blogu pojawiła się informacja, o ciągłej pracy razem z Jebem nad "przygodowym Patchem" Mają jeszcze trochę do skończenia, jednak zaznaczają, że dzięki temu gra zmieni się na lepsze o wiele. Jak piszą dalej, zdecydowali wypuścić Pistony teraz aby uniknąć zbyt dużych przerw między kolejnymi łatkami. Tak więc jak zadecydowali sami gracze, większość atrakcji związanych z Adventure Update dostaniemy trochę później, w wersji 1.8

To oznacza, że 1.7 wyjdzie już niedługo, zawierając TYLKO tłoki i prawdopodobnie dawkę bug fixów. Kolejny patch "Przygodowy" zajmie troszkę więcej czasu, jednak oficjalnie będzie zawarty w numerku 1.8. Jak pisze Notch – wiemy że zajmuje to dużo czasu, jednak BĘDZIE WARTO POCZEKAĆ!


Po wersji 1.8 zespół będzie przygotowywać się do pełnej wersji zaplanowanej na Listopad, kończyć modowane api, poprawiać wydajność i stabilność, dodawać opcję wsparcia jak lista przyjaciół oraz lista serwerów. 

Data premiery pełnej wersji zmieniła się o około tydzień dalej z wcześniejszego 11/11/11, Mojang dalej pracuje nad jej precyzyjnym ustaleniem. Chcą stworzyć duży "szum" wokół premiery, tak aby fani mogli ją odpowiednio uczcić.


Z OSTATNIEJ CHWILI!

Na twitterze Notch ogłosił wyraźnie – Patch 1.7 już w czwartek!