Jeśli śledzicie twitter Notcha tudzież serwisy społecznościowe mogliście zauważyć nagły przyrost informacji o grupie Yogscast – ich zachowanie na MineCon bowiem rozpętało dosyć dużą wojnę na linii Yogscast-Notch. Całą sprawę postanowiliśmy przewertować od strony Notcha i kilku wolontariuszy którzy byli obecni na MineCon, nadal czekamy na informacje od grupy YogCast.

 
Wszystko zaczęło się od wpisu Notcha na temat tego, jakoby Yogscast rzucał w dzieci wulgaryzmami – zaraz po tym posypała się lawina wyzwisk i gróźb w stronę Notcha od zagorzałych fanów więc postanowił on wyjaśnić, jak Yogscast zachowywał się w czasie konwentu.

Wyzywali ludzi, obgadywali za plecami, odmawiali współpracy, zachowywali się jak rozpieszczone bachory non stop

Tak współpracę z Yogscast na MineCon opisał Notch. Nie obyło się bez wrzutów na Mojang – nazwali ich grupą nerdów którzy nie potrafią prowadzić firmy. Ostro, ale to dopiero początek.

Powiedzieli, że Minecraft jest tak popularny właśnie dzięki nim i to im Mojang najbardziej powinien dziękować. Przytoczył też sytuację, jak dzieciak z czymś podpisanym przez Notcha podszedł do nich i poprosił o podpis – no to napisali mu "fuck you".

Potem jeszcze nazwał ich snobami, ale napisał też, że bardzo podoba mu się to co robią.

Poza tym wszystkim na reddicie wypowiedział się jeden z wolontariuszy – potwierdził on słowa Notcha jeśli chodzi o zachowanie. Przytoczył zdarzenie, kiedy YogsCast chciał wejść przed wszystkimi na testy Cobalt i Scrolls. Weszli 5 minut przed i robili problemy gdy poproszono ich o wyjście – przecież "zwykli" gracze też chcieli przetestować grę. Zamiast mówić o nagrywaniu filmów, tak jak wszyscy, rzucili dwoma filmami które każdy mógł sobie obejrzeć na YT. Ostatnią sytuacją która bezpośrednio go uderzyła było zabranie przez YogsCast znaku "Activate Minecraft" który dostał od menadżera imprezy.

Reasumując, biorąc pod uwagę tylko to co napisał Notch i inni, Yogscast zachował się jak banda rozwydrzonych dzieciaków. Co nie zmienia faktu, że sytuacja powoli zaczyna wymykać się spod kontroli – Lewis i Simon napisali, że na lotnisku fan Notcha zaczął obrzucać ich groźbami i wyzwiskami…

Jedno jest pewne – nie zobaczymy YogsCast na kolejnym MineConie:

http://