Ostatnimi czasy bardzo głośno w Internecie jest o kupowaniu Minecrafta na serwisach aukcyjnych, tj. Allegro czy eBay. Przeprowadziłem małe badania, które doprowadziły mnie do zadziwiających wniosków.

Okazuje się, że większość osób rozpoczynających przygodę z Minecraftem (o ile zdecydowały się na jego zakup) wybiera Allegro jako miejsce zakupu. **Jest to bardzo poważny błąd. **Większość sprzedawców na Allegro posiada klucze z niezaufanych źródeł – najczęściej zostały one kupione z kradzionych kart kredytowych. Klucze takie działają przez krótki okres (2, 3 miesiące), a potem są banowane przez Mojang. Chciwy dwa razy traci. Na eBayu zaczęły pojawiać się nowe metody – sprzedawcy oferują śmiesznie taniego Minecrafta (kliknij tutaj, aby zobaczyć obrazek) z zastrzeżeniem, że w tej kopii nie działa tryb Multiplayer – także i ten sposób może trafić do Polski. W rzeczywistości jest to piracka kopia gry – nie należy wierzyć zapewnieniom sprzedawcy!

Dlatego też warto odżałować 80 złotych i kupić grę u pewnego sprzedawcy – na minecraft.net (u źródła) lub u nas, na minecraft.pl za pośrednictwem Rabusia.

Zachęcam do komentowania – to nic nie kosztuje, a pomaga nam w ocenie naszej pracy!