Wyjeżdżasz gdzieś, a po drodze/na miejscu masz do dyspozycji jakiś komputer "słabszego typu", bądź nie masz Premium, a na chwilę obecną nie możesz zagrać w Classica na stronie? Ten wpis jest dla ciebie ratunkiem! Chcesz zobaczyć Minecrafta Classic w wersji 2D, to koniecznie przeczytaj rozwinięcie!

Kopia naszej ulubionej gry, Minecraft2D Classic, jest to przerzucenie Classica do wersji 2D. Znajduje się tu wiele bloków ( lub raczej kwadratów ), i wszystkie są dostępne w wersji 1.0.0. Dodatkowo, dla ułatwienia, twórca gry stworzył również drabinki, które DZIAŁAJĄ! W grze znajduje się również trawa, która się rozprzestrzenia ( zły jest fakt, że nie ma bloków z trawą ). Są klocki wody i lawy, i działają podobnie, jak w prawdziwym Classicu – zalewają mapę.

Grę nie należy instalować, wystarczy pobrać do nowego folderu i nazwać np. "MC2D", i tam wrzucić. Zapisy map będą się nam zapisywać w tym samym folderze, co gra.

Dodatkowo, w grze istnieje funkcja Multiplayer. Działa to dobrze, bez szwanku. Domyślnie serwery tworzą się na porcie 22541. Zaleca się, aby grać przez Hamachi ( bez Hamachi mogą wystąpić problemy z logowaniem u graczy ).

Z początku gra wyświetla się w małym okienku, lecz w Opcjach można wybrać funkcję Fullscreen, czyli gra na pełnym ekranie.

Gra została napisana w Javie, a jej twórcą jest haubna.

[DOWNLOAD ](http://www.megaupload.com/?d=IOAS047V) [MINECRAFTFORUM](http://www.minecraftforum.net/topic/605603-minecraft2d-classic-multiplayer/)