Wraz z dniem 21 listopada firma Mojang uraczyła nas kolejnym snapshotem, tym razem oznaczonym numerkiem 13w47a.  W rozwinięciu tego newsa dowiecie się, co tym razem przygotowali dla swojej ogromnej społeczności. Zapraszam do lektury!

Podczas zjazdu Minecon było dość głośno o partnerstwie i pewnej umowie, zawartej między grą Minecraft a wybornym narzędziem do internetowego streamowania – Twitchem. To jedno z najważniejszych wydarzeń i aktualizacji ostatnich miesięcy. Punktem zwrotnym w tym snapshocie nie jest dodanie szeregu nowych rzeczy do samej rozgrywki, ale sprawienie, że pojawia się coś, przez co nasz odbiór gry może trafić do kogoś innego. Twórcy postawili tutaj na aspekt społecznościowy. Warto zaznaczyć, że streamowanie z naszego kwadratowego świata będzie odbywać się za pomocą jednego kliknięcia. Twórcy zapowiadają, że jest to pierwsza aktualizacja, w której przetestujemy to narzędzie, więc nie wszystko może działać płynnie i sprawnie.

Warunkiem połączenia dwóch usług – Minecrafta i Twitcha – jest wejście na stronę naszego konta Mojang i zsynchronizowanie ich. Podczas samej rozgrywki i streamowania będziemy mogli nadawać rozmaite funkcje graczom, na przykład funkcję moderatora, aby móc zapanować nad pewnymi incydentami, które mogą wydarzyć się w trakcie przekazu na żywo.

Aktualizacja ta jest dostępna dla komputerów z systemem Windows XP i wyżej oraz Mac OS X Lion (10.7) i wyżej.

Aby pobrać najnowszy snapshot wejdź w launcher gry, kliknij „New Profile” i znajdź wersję gry, która jest określana nazwą najnowszego snapshota. Warto też znaleźć miejsce, w którym jest napisane „Enable experimental development snapshots”. Po wszystkim zapisz i ciesz się świeżutkimi nowościami.

Dajcie znać, co i jak. Zadowoleni?