Kupiłeś konto na allegro?

Strzeż się, na naszym forum pojawiła się dzisiaj osoba, której Mojang odmówił prawa do zalogowania się na konto. 

Czemu? O tym w dalszej części artykułu.

Konto kupione na allegro pochodzi najczęściej z "pewnych źródeł" – pewnych dla sprzedawcy. Bo dla kogoś, kto dostaje na skrzynkę fakturę za zakupione przedmioty wszystko jest cacy. Ale nie dla Was, kupujących.

Czemu tak się dzieje?

Proceder ten jest w Polsce ogólnie przyzwolony, gdyż "odsprzedawca", który zarzeka się, że kody są legalne, wystawia na to faktury. 

A skąd tenże podmiot jest w posiadaniu kodów, które sprzedaje w/w nawet za 20zł sztuka? (Tak, kupując na allegro dajecie zarobić sprzedawcy 25zł)

1. Gdzieś na świecie zostaje ukradziona karta kredytowa lub konto paypal poprzez wprowadzenie ich na podstawionej stronie/kradzieży poprzez wirusa.

2. Taka karta ląduje na jednym z "bazarów" z kradzionymi kartami, gdzie można je kupić już za 2$, ze stanem konta wielokrotnie przewyższającymi cenę karty.

3. Osoba, która jest odsprzedawcą, kupuje taką kartę, z niej kupuje kody na www.minecraft.net, a następnie sprzedaje za grosze (np. za 20zł w duzych ilościach)

4. Konto ląduje na allegro w cenie takiej, jak wszędzie, czyli po 45zł.

Czyli co, gdzie masz kupić ten kod spytasz?

Na www.minecraft.net, albo poprosić sprzedawcę, który sprzedaje za normalną cenę (ok. 58-60zł), żeby Ci okazał dowód kupna prosto od minecraft.net.

Gwarantuję, że żaden sprzedawca kodów za 40zł takiego Ci nie pokaże 

Skąd miałbym niby dostać bana, przecież konto zostało płacone?

Cytując FAQ z www.minecraft.net:

Q: The website says I don't own the game, but I used to. Why?

A: Someone (you, the owner of the credit card used to buy the game, or your bank) have asked PayPal for a chargeback. The payment system gets notified that the funds have been reversed, and the account automatically gets marked as unpaid.

Działa to na takiej zasadzie, że osoba, której nagle zniknęło dosyć dużo gotówki z konta, zgłasza się do banku o zwrot.

Bank z kolei, pisze do PayPal'a, a ten z konta Mojang'u ściąga odpowiednią należność. W tym momencie Twoje konto zostaje oznaczone jako "nieopłacone", a ty zostajesz z kontem, na którym pograsz conajwyżej na darmowej wersji classic.

Dostałem gwarancję na kod, czemu miałbym się martwić?

Zanim powiesz, że masz gwarancję, to zastanów się na ile.

Cytując regulamin jednego z największych "resellerów" minecrafta w Polsce:

Proszę pamiętać, że zgodnie z regulaminem sklepu klucze z zamówień zrealizowanych trzy miesiące i więcej od daty pojawienia się problemu z przyczyn niezależnych od nas nie mogą podlegać reklamacji. Wszelka wymiana czy zwroty są w tym wypadku niemożliwe.

Konta za 10zł to oczywiście konta darmowe, które każdy Kowalski założy w pół minuty.

Co zrobić, gdy już jest po fakcie?

Domagaj się zwrotu pieniędzy. Jeśli sprzedający napisał w aukcji, że GWARANTUJE LEGALNOŚĆ lub użył podobnych zwrotów będzie to łatwiejsze niż myślisz. Wystarczy wystosowac mail do allegro, a w przypadku kupna ze sklepu internetowego – do Rzecznika Praw Konsumenta. 

Rada dla tych co będą wnosić o zwroty – drugi kod dostaniecie na 90% taki sam, jak aktualny – więc po czasie znowu dostaniecie banicję konta. Lepiej ubiegać się o zwrot gotówki i dołożyć te 15zł na kupno kodu z oficjalnej strony.

Jeszcze raz gorąco polecam kupić kod z oficjalnej strony, gdzie już można normalnie kupować kody przez zwykły, bankowy przelew.