Każdy starszy gracz, którego data urodzenia sięga początków lat dziewięćdziesiątych (i dalej w stronę lat ’80-tych) na pewno pamięta przyjemną grę o wiele mówiącej nazwie „Frogger”. W grze tej wcielamy się w sympatyczną żabę, która musi przekroczyć kilka pasów ruchliwej drogi i rzekę nie tracąc życia. Jak zwykle w przypadku ośmiobitowych gier – zasady są banalne, wydaje się prosto, ale pad i tak ląduje na ścianie co pięć minut.

Przyzwyczailiśmy się już chyba wszyscy do tego, że ośmiobitowe gry są przenoszone do świata Minecrafta. Próba przeniesienia i tego tytułu wygląda również zacnie :)

Różnica między pierwowzorem, a Minecraftowym odpowiednikiem jest głównie taka, że w tym drugim mamy świat 3D i nie jesteśmy żabą. Ponadto na znak swojego niezadowolenia zamiast rzucać klawiaturą po okolicy możemy wysadzić całą mapę ładunkami TNT ;)

Projekt możemy pobrać stąd i pobawić się nim we własnym zakresie. Folder z plikami wrzucamy do katalogu:

C:/Użytkownicy/Nazwa/AppData/Roaming/.minecraft/saves/

Zaznaczony na czerwono napis to oczywiście nazwa użytkownika. Ścieżka do folderu może się różnić, podana powyżej dotyczy systemu Windows 7. Folder AppData zobaczymy po włączeniu odpowiedniej opcji w ustawieniach folderów :)