LWJGL (LightWeight Java Game Library) jest biblioteką do języka Java, ułatwiającą pisanie gier komputerowych dzięki dostarczaniu gotowych narzędzi do wyświetlania grafiki, odtwarzania dźwięków oraz kontroli wejścia (klawiatura, mysz). W aktualnej wersji Minecraft jest używana biblioteka w wersji 2.4.2, Mojang planuje zaktualizować bibliotekę do najnowszej wersji 2.9.0 w nadchodzącym update 1.6, możesz jednak zrobić to ręcznie już teraz!

Najnowsza wersja LWJGL sprawi przede wszystkim wzrost liczby FPSów, co zwiększy płynność gry i zapobiegnie klatkowaniu. Oprócz tego, naprawi problemy związane z niedziałającymi lub przycinającymi się dźwiękami, a także umożliwi pisanie polskich znaków na czacie (gracze nieposiadający najnowszej wersji LWJGL będą widzieć te znaki, jednak nie będą mogli ich stawiać).

Aby zaktualizować bibliotekę, możesz skorzystać z przygotowanego przez TheReduxPL instalatora znajdującego się TUTAJ lub zrobić to ręcznie – w drugim przypadku, należy najpierw pobrać bibliotekę ze strony http://lwjgl.org/download.php. Następnie, należy wybrać pierwszy link (LWJGL 2.9.0) i ze spisu plików wybrać „lwjgl-2.9.0.zip”.

Po pobraniu, należy przejść do folderu z grą (.minecraft), następnie do folderu „bin”. Należy tam wkleić pliki „jinput.jar”, „lwjgl.jar” i „lwjgl_util.jar” z pobranego pliku ZIP (folder „jar”). Następnie, w pliku ZIP przechodzimy do folderu „native”, tam wybieramy swój system operacyjny. Kopiujemy z folderu wszystkie pliki i wstawiamy je do folderu „.minecraft/bin/natives”.

Od tej pory możesz cieszyć się dużą ilością FPSów i polskimi znakami w Minecraft!

Proszę osoby, które mają jakiekolwiek pytania, o pisanie ich w komentarzach.