Na naszym serwerze survival w ostatnim czasie nastąpiło kilka zmian. Więcej o nich w dalszej części newsa.

Pierwszą i chyba najważniejszą z nich jest zrezygnowanie z systemu wiosek i wojen oraz zastąpienie ich frakcjami.
Założenie frakcji jest darmowe (trzeba mieć 10c, które po założeniu ląduje na koncie frakcji), natomiast trzeba mieć już trochę pieniędzy, aby zająć teren. Podobnie jest z ilością członków frakcji, która jest nieograniczona, jednak każda frakcja może zająć maksymalnie 6 chunków.
Spis najważniejszych komend frakcji znajduje się pod /f.
Więcej informacji na temat frakcji znajduje się w tym temacie. Tam też pojawiać się będą wszystkie aktualności, dotyczące zmian w systemie.

Kolejną nowością jest ranking PVP, prowadzony w oparciu o punkty elo.
Na czym to polega? Każdy gracz startuje z określoną liczbą punktów. Zabijając innego gracza zdobywa się punkty, a ginąc z czyjejś ręki traci się je. Ilość dodawanych/odejmowanych punktów zależy od różnicy w poziomie graczy (różnicy ich punktów). I tak, słabszy gracz, zabijając silniejszego otrzyma więcej punktów niż silniejszy, zabijając słabszego. Tak samo sprawa wygląda z traceniem punktów – silniejszy gracz, ginąc z ręki słabszego straci więcej punktów niż słabszy gracz, przegrywając z silniejszym.
Statystyki pojedynczego gracza znajdują się pod komendą /elo, natomiast top graczy z największą ilością punktów – pod /elotop [#nr_strony].
Na razie plugin jest testowany i ciągle rozwijany, dlatego prosimy o zgłaszanie wszelkich napotkanych błędów (więcej w tym temacie na forum).

Zapraszamy!