Minecraft skin

Uwaga – poradnik jest skierowany wyłącznie dla posiadaczy kont beta i Alpha – darmowe konta nie posiadają możliwości zmiany skórki.

Znudził Ci się Twój standardowy skin Minecraft? Chcesz wyglądać jak Twoja ulubiona postać z gry/filmu? Ten poradnik powie Ci, jak tego dokonać!

Pierwsze i najważniejsze, najpierw musisz być w posiadaniu skórki, na którą chcesz podmienić swoją aktualną. Aktualnie największa baza skórek znajduje się pod adresem: http://www.minecraftskins.com

Jeśli nie znajdziemy tam skina którego poszukujemy to Google pełne jest stron wypełnionych po brzegi skinami, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

Aby podejrzeć, jak skórka wygląda w grze, klikamy ikonkę koszulki. Ikona symbolizująca download na dysk pozwoli na bezpośrednio ściągnięcie jej na dysk, a znajdująca się zaraz obok – na wrzucenie jej bezpośrednio na serwer minecraft.net. Polecam drugą opcję, jest szybsza i łatwiejsza.

Jeżeli jednak zdecydujemy ściągnąć się go na dysk to aby zmienić aktualny wygląd wchodzimy na minecraft.net, następnie u góry zakładkę Profile, kliknąć „Przeglądaj” i wybrać lokalizację skórki na naszym twardzielu.

Minecraft skin change

BOOM!

Skin zmieniony!

A co jeśli zechcemy dodać drobnych poprawek do skórki? Zmienić kolor, dodać nick na koszulce?

Otwieramy ściągnięty plik .png dowolnym programem graficznym (chociażby w paincie) i edytujemy go według poniższego wzoru:

Stworzenia szablonu od 0 możecie dokonać poprzez edycję jakiegokolwiek gotowego lub przy pomocy programu znajdującego się w dziale download.