Użytkownik TheAzethMeron przygotował dla was ciekawą mapkę, którą możecie zagrać razem z swoimi przyjaciółmi! Jesteście ciekawi, co to za mapa? Zapraszamy do artykułu!

Minecraft cały czas zaskakuje nas różnymi budowlami, mapkami czy mechanizmami z Redstone. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że wszystko jest robione przez społeczność graczy i tym razem dostaliśmy ciekawy projekt mapy PvP od TheAzethMeron – Wojny Mobów 2! Gra polega na wybraniu razem z swoimi kolegami oraz koleżankami jednego z czterech trybów gry oraz mapę. Niżej znajduje się opis każdego trybu.

  • **Każdy na Każdego **– bardzo znany nam w wielu grach FFA, gdzie każdy z graczy nie jest twoim przyjacielem, a wrogiem. Można wybrać dwa warunki zwycięstwa. W jednym posiadamy określoną liczbę żyć i trzeba wytrwać do samego końca. W drugim natomiast mamy nieskończoną liczbę żyć i musimy osiągnąć wymaganą liczbę zabójstw. Wszystko jest ustawiane przed grą, według waszego uznania.
  • **Tryb drużynowy **– dokładnie to samo, co powyżej, jednak już nie walczymy w pojedynkę! Liczba żyć lub wymagane zabójstwa są teraz liczone jako drużyna, a nie indywidualnie.
  • **Arcade **– tutaj znowu wracamy do trybu Każdy na Każdego, jednak czeka nas ciekawa niespodzianka. Przed rozpoczęciem gry można ustawić efekt dziewięciu przygotowanych mikstur, które nam utrudnią bądź ułatwią grę. Co powiecie na miksturę niewidzialności z oślepieniem?
  • **Zdrajca! **– zna ktoś może TTT z GModa? W tym trybie każdy z graczy wciela się w pewną rolę: zdrajcy, niewinnego, detektywa lub wertera. Celem zdrajców jest zabicie wszystkich graczy niewinnych. Detektyw jest potwierdzonym niewinnym, który próbuje znaleźć zdrajcę. Werter gra rolę zdrajcy, aby został zabity. Gdy zostanie zabity werter, wygrywa swoją grę i nakłada debuffy na wszystkich niewinnych w grze. Komu można ufać? Chyba tylko detektywowi, zagrajcie sami w ten tryb!

Zdecydowaliście już się, w co będziecie grać? Po wybraniu trybu, czeka na was osiem przygotowanych map, a następnie klasy – w zależności od tego, jaki tryb wybraliście. Całą listę klas, map oraz innych informacji możecie znaleźć w tym temacie. Warto wspomnieć, że mapa działa na wersji 1.7.5 i żeby zagrać w ową mapkę potrzebne będzie postawienie serwera na komputerze. Autor zapowiada także aktualizację do mapy, a w niej rozszerzenie trybu Arcade do możliwości trybu grania w drużynach, balans klas, ulepszone ołtarze oraz inne. Wyczekujcie aktualizacji 2.1! Pozostaje już nam was odesłać do prezentacji autora na YouTube i życzyć miłej zabawy z przyjaciółmi!

Pobierz mapę
(w paczce znajdziecie mapę, plik README, plik z serwerem na wersję 1.7.5 oraz optifine na wersję 1.7.5)

Jeżeli również przygotowaliście fajną mapkę, budowle lub chcielibyście się czymś pochwalić, to możecie do nas pisać na adres kontakt@minecraft.pl!