Za oknem witamy powoli wiosnę, wobec czego pożegnaliśmy się już (mam nadzieję) na dobre ze śniegiem. Mamy dla Was jednak małe wspomnienie zimy w postaci niesamowitej budowli – Russian Mountain Cottage, stworzonej przez użytkownika Meafcraft. Oddaje mroźny klimat odizolowanego domu w pięknej śnieżnej scenerii.

„Wybrałem ten rosyjski design ze względu na to, że jestem wielkim fanem realizmu i architektury”, wyjaśnia Meafcraft. „Lubię poszerzać moją wiedzę z zakresu architektury i projektowania różnych tematów i miejsc, więc wybrałem rosyjską architekturę za jej unikalne i piękne projekty, których normalnie nie widujemy w świecie Minecraft. Ponadto nic tak nie pasuje do rosyjskiej architektury jak zima i śnieg, więc pomyślałem, że odpowiednią scenerią będą górskie skały”.

Meafcraft włożył też wiele wysiłku w staranne urządzenie wnętrza. „Jest to bardzo prosty układ z wieloma tradycyjnymi podłogami, a mimo to całość jest bardzo przytulna i ciepła, czyli coś, co każdy chciałby mieć w środku domu będącego w centrum śnieżycy. Środek jest drewniany i ma wiele ozdobnych ornamentów, a sufit i podłogi są we wzory. Dzięki tej zabytkowej estetyce wnętrze jest bardzo domowe i przytulne”.

77fc1138fd3d2242e6b48df7dee2fb99-5

2017-02-26_20575610878996

Na pozór wydaje się, że każdy mógłby taki budynek stworzyć w kilka godzin, jednak Meafcraft zapewnia, że spędził nad tym więcej czasu, a to wszystko za sprawą dbałości o szczegóły. „Budynek opiera się na dziewiętnastowiecznej rosyjskiej architekturze, więc można dostrzec niektóre z głównych cech tego stylu. Widać to np. na szczytach dachu czy w wieży. Podobne rozwiązania można zobaczyć w wielu innych kultowych rosyjskich budynkach, chociażby w słynnym Kremlu w Moskwie”.

„Ważne dla mnie było także zbudowanie czegoś praktycznego – układ i konstrukcja zostały bardzo starannie wykonane, stąd sporo okien i balkonów, by można było zobaczyć jak najwięcej wnętrza z zewnątrz. Balkon z tyłu budynku został zbudowany po to, by ułatwić dostęp do widoku pasm górskich w okolicy domku”.

06933af90693b330d53a795e9a515585-3

Dlaczego jednak dom jest tak odizolowany? Czyżby Rosjanie nie przepadali za obecnością sąsiadów wokół? „Bardziej niż na otoczeniu innych ludzi zależało mi na uzyskaniu spokojnej atmosfery, szczególnie biorąc pod uwagę specyficzne otoczenie gór. Wierzę też, że tak odizolowany budynek pozwala być bliżej natury, a nie ma nic bardziej atrakcyjnego dla ludzkiego oka, niż natura”, twierdzi Meafcraft. „Mogłem stworzyć też większy budynek, jednak uważam, że mniejsze budowle dają poczucie ograniczonej przestrzeni, co pozwala wykorzystać każdą wolną przestrzeń w konkretnym celu i zadbać o każdy najdrobniejszy szczegół”.

1ba30ce924ba42d3b47be6619a08641c-1

Powiedzenie „mniej znaczy więcej” jest najbardziej zasadne w przypadku Russian Mountaint Cottage.

Jeśli jesteście ciekawi innych prac stworzonych przez Meafcraft, znajdziecie je tutaj.

Jak Wam się podoba?