Fenomen gry to oczywiście ogrom pracy, ale i ogromny zysk – zarówno dla wydawców, twórców, jak i późniejszych osób, odpowiedzialnych za tworzenie filmu na podstawie gry. Było już na świecie kilka przypadków przeniesienia scenariusza z popularnych gier do kin, ale nie wszystko złoto, co się świeci.

Film powinien powstać w momencie, gdy nazwę gry każdy bez problemu kojarzy, wie o czym jest i na czym polega. Tak właśnie jest z sześcienną produkcją. Jest mnóstwo rozmaitych forów prowadzonych hobbystycznie, ale również profesjonalnych witryn, które są skupiskiem i skarbnicą wiedzy o tej grze. Nadszedł chyba dla Mojangu moment, aby zatrzymać graczy za wszelką cenę oraz usadowić ich wygodnie w fotelu i sprawić, aby do ich domów nie zawiała nuda, która potrafi wykończyć każdą grę.

W sieci roi się od niesamowitych modyfikacji, które ulepszają i rozkręcają rozgrywkę w Minecrafcie. Pierwotny plik gry jest ograniczony, a członkowie ekipy Mojangu nie dodają do gry na tyle zróżnicowanych elementów, które znacząco zmieniłyby rozgrywkę, a tylko w niewielki sposób mają wpływ na tryb gry. Taka sytuacja sprawia, że gracze wolą pobierać modyfikacje i coraz częściej krytykować bierność firmy.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Mojang chce odzyskać zaufanie graczy właśnie tym faktem, że nawiązali porozumienie do stworzenia oficjalnego filmu o Minecrafcie, który miałby zostać wyprodukowany w wytwórni Warner Brothers. Produkcja oczywiście zaangażowałaby prawdziwych aktorów i z pewnością stałaby na wysokim poziomie animacji komputerowych. Notch podzielił się na twitterze newsem, że „ktoś” ujawnił informację o nawiązanej współpracy między jego firmą a Warner Bros. Później przyznaje, że to on we własnej osobie chciał być tym, który ujawnił te wieści.

http://

Nieoficjalne źródła podają, że w produkcję filmu o Minecrafcie mają być zaangażowane takie osoby, jak Roy Lee oraz Jill Messick.

„To prawda. Wszystko w tej wiadomości jest prawdą, łącznie z fragmentem, w którym pisałem, że to ja chciałem ujawnić informacje” – na samym końcu dodaje Notch w korespondencji z portalem Polygon. To z pewnością słowa, które przejdą do historii tej produkcji, a nam pozostaje czekać na ujawnienie większej ilości informacji i wyczekiwać premierowych pokazów.

Wybierzecie się? Czego się spodziewacie?