Wielu z aktywnych graczy Minecrafta narzeka na firmę Mojang przez zbyt mało dodawanych przez nich funkcji do gry, które realnie zmienią coś w strukturach handlu czy  interakcji z otoczeniem. Sama walka oraz zdobywanie surowców to zbyt mało dla prawdziwych weteranów. Pojawiła się zapowiedź zmiany Jeba na twitterze, która może spowodować krok naprzód w kwestii nowych możliwości.

Mowa tutaj o znacznym usprawnieniu mechaniki handlu z mieszkańcami wiosek. Teraz, jeśli wierzyć zapewnieniom Jeba, wymiana handlowa z wieśniakami będzie mniej losowa i bardziej przydatna. Mowa tu zapewne o polepszeniu jakości wymiany oraz o większych korzyściach, których my, jako gracze, tak bardzo potrzebujemy w krytycznych momentach naszej kwadratowej przygody. Ciekawe jest jeszcze to, że w komentarzach pewien użytkownik rzucił propozycję, żeby gracz otrzymywał punkty doświadczenia za handel z NPC. Jeb zgodził się z tym.

Czy to oznacza pewną rewolucję w handlu w grze Minecraft?

Od zapowiedzi może co prawda minąć sporo czasu, ale trwajmy w wierze, że zmiany te przyniosą nam wiele dobrego, a efekty pracy i zmian sprawią, że nasza gra stanie w jeszcze smaczniejszym kąskiem, niż dotychczas była.

http://