Update Minecraft 1.11 pod nazwą „The Exploration Update”, co oznacza „Aktualizacje odkrywczą” zawitała do nas dnia 14.11! Zobaczmy co nowego przyszykował dla nas Mojang :)

Nowe potwory i zwierzęta!

Teraz możemy w naszym kwadratowym świecie spotkać lamy! Nasze słodkie zwierzątka można oswoić, jednak nie da się ich ujeżdżać. Można na nie założyć skrzynki, dzięki czemu są idealnymi kompanami na dalekie podróże oraz dywan, żeby fajnie wyglądały :) Do gry dodano także nowe potwory, osobiście nazwałbym je krewnymi wiedźmy, tylko trochę wyblakłymi. Nazywają się „Obrońca” i „Przywoływacz” (bardzo kreatywnie :P), w dodatku Przywoływacz umie przywołać Dręczycieli. Poniżej zamieszamy parę obrazków, abyście zobaczyli jak wszyscy się prezentują :)

http://

Leśna posiadłość.

Nowa lokalizacja, którą możemy znaleźć w puszczy. Nie jest to mały domek, a całkiem niezła posiadłość. Jak nie jesteście uzbrojeni, nie zalecamy tam wchodzić. Znajdziecie tam przeciwników, których opisaliśmy wyżej. Sama posiadłość prezentuje się tak.

http://

Nowe przedmioty!

Kto uwielbiał modyfikacje na plecaki? Teraz w końcu można posiadać swój własny „plecak”, tyle że nie do końca. Nasze „plecaki” to tak naprawdę skrzynki, które po zniszczeniu zachowują swoje przedmioty. Są to „Shulker Boxy”. Innym ciekawym przedmiotem może być „Totem nieśmiertelności”. Jego nazwa mocno nam sugeruje nieśmiertelność, jednak kto by dodał coś takiego do gry? Totem chroni nas przed śmiertelnymi obrażeniami, kiedy trzymamy go w ręce, poprzez nadanie nam efektu „Regeneracja 2” oraz „Absorpcja 2”. Ostatnim przedmiotem są Mapy skarbów. Nazwa mówi sama za siebie ;)

http://

Inne zmiany.

  • Komunikaty takie jak „Możesz spać tylko w nocy”, „Limit wysokości budowania to 256 bloków” pojawiają się nad ekwipunkiem podręcznym zamiast na chacie.
  • Więcej przedmiotów można użyć jako paliwa do piecyka (drewniany przycisk, wełna, łuk, znak, miski, drzwi i inne).
  • Podczas jazdy na wagoniku, bądź pływania łódką widzimy swój głód.
  • Gracz nie może położyć się do łóżka, jeżeli nie będzie wystarczająco blisko niego.
  • Kolor liści jest zależny od biomu, na których się znajdują.
  • Tarcze blokują teraz 100% obrażeń.

Więcej szczegółów możecie znaleźć na polskim wiki Minecrafta.

Podoba wam się najnowsza aktualizacja? Mi najbardziej spodobały się Shulker Boxy, dzięki którym będziemy mogli więcej nosić przy sobie przedmiotów, jednak oznacza to też większy smutek i zdenerwowanie przy spaleniu się w lawie :x Dajcie znać w komentarzach co wam się podoba w wersji 1.11 lub co byście dodali w następnej aktualizacji ;)