Uczniowie ze szkoły w Dundee zaprojektowali własne pomysły na zagospodarowanie miejsca na nabrzeżu w swoim mieście za pomocą Minecrafta. Zajęło im to kilka miesięcy. Na zabudowę tego obszaru miasto chce przeznaczyć 1 miliard funtów.

http://

Projekt prowadzony był przez radę miasta oraz University od Dundee. W planach było określenie wyglądu konstrukcji, ale również wsparcie dla turystyki, edukacji i tworzenie nowych miejsc pracy.

Uczniowie pracowali nad projektem używając konsol Xbox i Playstation połączonych z tablicami w ich szkole.

Derek Robertson, nauczyciel ze szkoły Dundee, określił tę grę jako mocno angażującą dzieci i fenomenem. „Musimy zrozumieć, że wirtualny świat, w jakim dorastają nasze dzieci, może być wspaniałą pomocą do nauki”, powiedział. Dodał także, że gry i aplikacje tego typu mogą być świetnym narzędziem do projektowania i badania środowiska.

„Dzieci, które pracowały ostatnie miesiące, były niezwykle entuzjastyczne i stworzyły naprawdę piękne dzieło. Niektóre elementy mogą być wyzwaniem dla urbanistów, ale prawdą jest, że Minecraft daje możliwości stworzenia wszystkiego”.

Pan Roberston został zaproszony wraz z 49 innymi nauczycielami z całego świata do udziału w szczycie Edukatorów Minecraft w Los Angeles. Celem jest wymyślenie kolejnych zastosowań, jakie może dawać gra do kształcenia formalnego i nie tylko.