Kiedy developer gier **Chris Yee **z Nowej Zelandii usłyszał że jego kościół idzie do rozbiórki po katastrofalnym w skutkach trzęsieniu ziemi z 22 lutego 2011 postanowił go odbudować – w Minecrafcie!

Katedra częściowo zniszczona przez kataklizm została przeznaczona do zrównania z ziemią. Chris, chcąc upamiętnić zabytek, odbudował go w Minecrafcie. Jak pisze na swoim blogu:

Nie jestem pierwszy który to zrobił. Ekipa entuzjastów NZ Minecraft zrobiła to samo 11 miesięcy temu, jedyną różnicą jest to, iż zrobili go w pełni w trybie survival – czyli wydobyli każdy kawałek materiału któryt poszedł na budowę kościoła. Zajęło im to około 48 godzin i zebrali 1600$ na akcję "Earthquake Appeal" więc brawa dla nich :)

*Nie chcę być rozpoznawalny za to co zrobiłem. To moje upamiętnienie ikony która była częścią mojego życia od… w sumie, od kiedy pamiętam. Mijałem to miejsce codziennie w młodości, kiedy szedłem do miasta, nawet w swojej ostatniej pracy. *

Czy uda im się go wzmocnić i zachować, nie wiem. Część mnie chce tego, inna mówi że trzeba ją [katedrę – przyp. red] zrównać z ziemią. Po prostu nie jest już bezpieczna, i nigdy nie będzie w jej aktualnym stanie. Mam nadzieję że zachowają jak najwięcej fasady by móc w późniejszym czasie ją wzmocnić i ustabilizować . Tak długo jak my pamiętamy o niej żadna katastrofa, nie ważne jak wielka nie wymaże jej.

To się nazywa zapał!