Mieliśmy już kilka budowli i lokalizacji znanych ze świata, a tym razem pod lupę bierzemy Chicago, czyli projekt The Loop.

Mapa została stworzona przez kilka osób: NJDaeger, WiseGuy17, Mech265, Aa60660 i Bluecolty.

**Czym właściwie jest The Loop? **

The Loop ma dwa różne znaczenia w Chicago. W pierwszym oznacza jedną z najbardziej zaludnionych okolic w Chicago, która jest zarazem główną dzielnicą biznesową i komercyjną częścią tego miasta. Drugie znaczenie obejmuje The Loop (dawniej Union Loop) jako linię kolejową z obwodem 2.88 kilometrów, stanowiącą centrum systemu „L” w Chicago. Począwszy od 2012 roku, oddział służył 74,651 pasażerom każdego dnia. Pętla została tak nazwana ze względu na umiejscowienie wokół prostokąta utworzonego wokół Lake Street od strony północnej, Wabash Avenue po wschodniej stronie, Van Buren Street od strony południowej oraz Wells Street od strony zachodniej.

Do 11 grudnia 2016 roku zostało zbudowanych 15 budowli z 35 planowanych. Została zatem jeszcze ponad połowa, w tym Millenium i Grant Park. Pomimo, że projekt nie jest jeszcze skończony, robi niesamowite wrażenie. Odwzorowane zostały bowiem nie tylko budynki, ale także znaki drogowe oraz drzewa stojące nieopodal – wszystko tak, jak faktycznie wygląda w tym miejscu.

**Skąd pomysł na taki projekt? **

To było coś, co chciałem zrobić już od początku mojej przygody z Minecraftem. Powiem wam pewną historię. Kiedy miałem 7 lat, tata spytał mnie, czy chciałbym mu towarzyszyć w spotkaniu z jego dawnymi kumplami w Board of Trade, które mieści się na końcu ulicy LaSalle. Wsiedliśmy zatem do kolejki, przekroczyliśmy rzekę przez most Well Street Bridge, a ja byłem oszołomiony. Wielkość budynków była hipnotyzująca, a każda ulica wyglądała dla mnie jak kanion. Zachwyciło mnie to. Gdziekolwiek nie spojrzałem, widziałem budynek za budynkiem. Ruszyliśmy dalej, prosto na ulicę LaSalle. Patrząc na zachód, widziałem wznoszący się budynek Board of Trade. Wtedy był to najwyższy budynek w Chicago. Po spotkaniu wróciliśmy do domu, a ja byłem jeszcze długo pod wrażeniem. Do dziś doceniam i uwielbiam unikalność i różnorodność tych budynków”, twierdzi pomysłodawca i autor mapy, Aa60660.

Zostały udostępnione dwie wersje mapy:

Update 1, zawierająca 9 budowli

Update 2, zawierająca 15 budowli

Najaktualniejsza wersja tekstur dostępna jest TUTAJ.

Oto kilka budowli wraz z porównaniem, jak wyglądają one w rzeczywistości:

![](http://i.imgur.com/QrhCcOH.png)Daley Plaza
![](http://i.imgur.com/yagt941.png)160 North LaSalle
![](http://i.imgur.com/oTKZbnk.png)First United Methodist Church
![](http://i.imgur.com/aa2Jnwk.png)City Hall na 40 North Dearborn Avenue
![](http://i.imgur.com/faPgGRP.png)Grant Thornton Tower na LaSalle i Randolph
![](http://i.imgur.com/RRu3Cv9.png)Róg południowo-zachodni Chicago’s City Hall
![](http://i.imgur.com/nJoha4D.png)Widok na budynki z peronu Washington/Well
![](http://i.imgur.com/gLZazFv.png)The Oriental Theater z rogu State i Randolph
![](http://i.imgur.com/sO2Lt7z.png)Block 37 widoczny z północno-wschodniego rogu Daley Center
![](http://i.imgur.com/jog5IOC.png)Widok na budynek Delaware z północno-zachodniego rogu Daley Center
![](http://i.imgur.com/QIMhItR.png)The Chicago Theater na rogu State i Lake
Robi wrażenie, prawda? :)