Mojang wydaje nową oficjalną powieść o Minecrafcie, która nosi tytuł The Crash! To już druga oficjalna pozycja prosto od twórców gry. O pierwszej mogliście czytać jakiś czas temu u nas – Minecraft – The Island.

Historia w tej książce dotyczy losów Bianci i Lonniego, czyli dwóch zapalonych miłośników Minecrafta, którzy stali się ofiarami wypadku samochodowego. Obudziwszy się w szpitalu z obrażeniami, Bianca znajduje się w nowej wersji VR gry Minecraft, dzięki której może sprawować kontrolę w chwili, gdy nie jest w stanie poruszać się w rzeczywistym świecie. Nie wiadomo, czy Lonni jest tam razem z nią i jak potoczą się ich dalsze losy. Jedno jest pewne – przed czytelnikami pełno niebezpiecznych akcji i przygód w nowej rzeczywistości Bianci.

W tworzeniu tej części wzięła udział pisarka Tracey Baptiste (znana z serii książek The Jumbies, The Totally Gross History of Ancient Egypt i książki poświęconej Alowi Gore) oraz artysta Ian Wilding, tworząc okładkę do The Crash, którą możecie zobaczyć poniżej, a także twórca wielu innych grafik poświęconych Minecraftowi.

thecrash

Książka będzie dostępna na sklepowych półkach w Stanach Zjednoczonych 10 lipca i 12 lipca na terenie Wielkiej Brytanii, jednak przedsprzedaż rusza już teraz i można ją zakupić pod tym adresem.