W Minecrafcie można zrobić naprawdę wiele dzięki szerokim możliwościom i chyba niewiele osób może się nudzić przy tej grze. Warto jednak zwrócić uwagę na nowe możliwości, które da wam nowa paczka.

Odyssey to nowy pakiet sci-fi udostępniony przez Galingueura. Dzięki nowym teksturom i modelom przeniesiecie się do świata kosmitów, planet zamieszkałych przez dziwaczne kreatury, a to wszystko pod niecodziennym niebem.

To niesamowite niebo powstało dzięki JerenVids. Wraz z pozostałymi elementami od Galingeueura, stworzyło niecodzienny i pozaziemski efekt. Jest to idealne podłoże do tworzenia rozbudowanego kompleksu rodem ze science-fiction, w którym teleporty nie będą niczym dziwnym :)

Mamy do odkrycia 12 środowisk, a także trzy nowe gatunki, czyli: Kubo (małe, czerwone, podobne do kurczaków), czworonożnego Cholorylusa (stwór przypominający gryzonia z ukośnym uzębieniem) i podobne do kozy Ogotany (opadnięte usta wiszące pod dziwnie wydłużoną różową głową). Otoczenie zaskoczy was skrajnie skalistymi wzgórzami, skażonymi zielonymi rzekami czy toksycznymi fioletowymi i turkusowymi grzybami.

Skąd taki pomysł?

Zawsze lubiłem fantastykę, steampunk, klimaty post-apokaliptyczne i science-fiction, oczywiście„, mówi Galingeuer. „Dawno temu, gdy zacząłem grać w Minecrafta, próbowałem stworzyć własny pakiet ze światem science-fiction. Niestety, mój pierwszy projekt był do niczego, więc włożyłem dużo pracy, by stać się lepszym w sztuce z pixeli. Pewnego dnia chciałem zbudować cały kompleks science-fiction. Pamiętam wspaniały zestaw zwany SMP’s 2263. Został niestety porzucony przez jego twórcę, a żaden inny pakiet nie dał mi tego, czego szukałem. Postanowiłem więc stworzyć własną wersję w rozmiarze 16×16, inspirując się tamtą paczką„.

Odyssei jest póki co w fazie beta, jednak będzie stale dopracowywany. Autor chce dodać kolejne elementy i modele 3D, a także zastąpić wszystkie mody, tekstury, bloki i przedmioty.

To będzie dla mnie wyzwanie„, mówi. „Będę jednak bardzo dumny, kiedy uda mi się skończyć„.

Zobaczcie część tego projektu:

rew

11

yt

yu

hg

Aby w pełni cieszyć się wszystkimi możliwościami tej paczki, warto posiadać Optifine.