Przeszukując stos internetowych ciekawostek związanych z Minecraftem natrafiłem na interesuące AMA (ang. ask me anything –  pol. zapytaj mnie o cokolwiek). Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie wrzucił tego gracz Minecrafta, który otwarcie opowiada i zachęca do zadawania pytań. Informuje nas, że jest pospolitym grieferem. Zapewnia także, że jego tutejsze odpowiedzi nie mają na celu jego znienawidzenia, a mają przestrzec adminów serwerów do zakładania lepszych zabezpieczeń.

Zapraszam do zapoznania się z pewnymi ciekawymi elementami jego odpowiedzi.

Użytkownik spowiadający się posiada nick GriefThowaway. Na wstępie swoich internetowych rozważań zapewnia, że grona ludzi griefujących nie da się powstrzymać. Robią oni to tylko dla zabawy. Zapytany podchwytliwie przez innego z użytkowników czy pracuje jako griefer na pełny etat, ze spokojem odpowiada, że czyni to tylko, gdy mu się nudzi.

Na kolejne pytanie brzmiące: Co sprawia, że na serwerze jest trudno griefować? – ripostuje krótką recenzją pluginów zabezpieczających. Otwarcie pisze, że McBans to żart, a NoCheat lekko pomaga, ale nie powstrzymuje destrukcji. Chwali WorldGuarda i poleca czujnych moderatorów i opów jako ludzkie jednostki patrolujące serwer.

Na następne pytanie: Czy działasz sam czy z przyjaciólmi? – odpowiada, że z przyjaciólmi. W grupie siła!

Czy czynisz zło tylko dla dobrej zabawy? – tylko i wyłącznie.

Czy grasz na innych serwerach, gdzie nie griefujesz i aktywnie sie udzielasz? – tak, są to c.nerd.nu i s.nerd.nu.

GriefThowaway pisze, że sam jest właścicielem serwera i sam musi wyłapywać grieferów. Twierdzi, że sprawia mu to przyjemność, gdyż jego doświadczenie w tej dziedzinie się zwiększa. Informuje, że lubi to co robi, bo lubi obserwować ludzkie reakcje.

Na pytania użytkownika: Ile masz lat i jak bardzo znasz się na programowaniu? – krótko odpisuje, że ma 19 lat i dobrze zna język Javy, HTML oraz CSS.

We wpisie pospolitego griefera i w odpowiedziach na jego opowieść nie brakowało także spięć z graczami, którzy masowo tępią takie występki. Nie obyło się bez wyzwisk i kłótni. Jednak nasz bohater zbytnio sie nimi nie przejmuje i dalej odpowiada na pytania zadawane przez ciekawskich. Przytoczyłem tutaj kilka najciekawszych pytań i odpowiedzi. Co wy o tym wszyskim sądzicie?

http://www.reddit.com/r/Minecraft/comments/o8b3g/iama_griefer_here_to_spread_knowledge_about/           <——– Link do całej dyskusji.

Zapraszam do komentowania!