Mogło wydawać by się że mojang przez ostatnie tygodnie nie próżnował i wydawał to coraz większe snapshoty.  Jednak patrząc na ilość nowości w dzisiejszym można by rzucić stwierdzeniem iż jest to jeden z największych obecnie wydanych! Zawiera tyle nowości ile mogli byście sobie tylko wymarzyć! Taka ilość nowości jeszcze bardziej wzbudza naszą niecierpliwość w oczekiwaniu na wersję 1. 4. A kto wie co Mojang przyszykował na kolejne snapshoty :) Zapraszam po więcej!

Minecraft Snapshot 12w34a zmiany

 • Dodano ramki
 • Dodano doniczki
 • Dodano murek z brukowca i brukowca z mchem

Ramki i doniczki to coś na co na pewno czekaliśmy. Pozwolą udekorować nasze cztery ściany bez koniecznej improwizacji jak do tej pory. W doniczce możemy "posadzić" sadzonki, grzybki, a nawet wyschnięte drzewko czy kaktusa. Kolejnym dekoracyjnym elementem dodanym w snapshocie są ramki.  Bardzo przydatne do oznaczania/ozdabiania skrzynek/ścian w naszym domu. W ramce mamy możliwość przedstawić dowolny przedmiot z gry, możemy go również obracać w dowolną stronę. Od dłuższego czasu nie spodziewaliśmy się urozmaicenia płotów, jednak mojang ma dla nas niespodziankę -kamienne murki, jak by tego jeszcze było mało są ich 2 rodzaje :) Na pewno pozwolą ozdobić nie jeden piękny zamek!

Dołączona grafika

 • Dodano do menu opcji przyciski do wyłączania/włączania VSync i trybu pełnoekranowego
 • Poprawiono funkcjonalność map.
 • Dodano narożnikowe schodki.
 • Dodano możliwość stawiania klapy na górnej części bloku

Gdy pojawiły się mapy, zapowiadano wiele ich funkcjonalności, do dziś żadna z obietnic nie została wypełniona.  Jednak przyszła pora na zmiany! Od teraz crafting nowej mapy daje nam czystą mapę a nie tak jak dotychczas automatyczną wersję mapy na której się obecnie znajdujemy. Aby rozpocząć tworzenie mapy musimy trzymając ją w ręce nacisnąć prawy przycisk myszy. Kolejną dodatkową opcją jest kopiowanie map. I w tym momencie przydaje się nam czysta mapa. Łącząc ją z już zarysowaną otrzymamy kopię, z którą możemy zrobić cokolwiek chcemy.  Jeżeli potrzebujesz większego pola mapy wystarczy otoczyć ją kartkami papieru a zwiększy się ono dwukrotnie! Widząc na mapie napis map_N/P, N możemy rozumieć jako numer mapy a P jako przybliżenie naszej mapki.  Dekoracyjną nowością są również narożnikowe schodki, wbrew pozorom nie są to dodatkowe bloki. Ponieważ schodki automatycznie dopasowują się do narożnik! Z pewnością przyda się to nam do wielu wielu budowli. 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 • Od teraz Moby mogą podróżować przez portale.
 • Dodano możliwość barwienia obroży i zbroi skórzanych
 • Usunięto blok "work in progress" z menu Creative.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami dostaliśmy możliwość barwienia skórzanej zbroi oraz obroży psa. Mamy możliwość stworzenia wielu wielu kolorów. Czyżby zapowiadała się rewolucja w barwieniu wełny? Przekonamy się z czasem :) Od dziś piekło możemy zwiedzać z naszymi zwierzakami gdyż mogą one przechodzić przez portale.

Skasowany został blok Work In Progress z menu creative aby dopracować jego wygląd i działanie. 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 • Dodano Marchewki (Również Złote Marchewki) i Ziemniaki (Ziemniaki dzielą się na 2 rodzaje Pieczone i Zepsute)
 • Zombie po zabiciu mogą upuszczać marchewki oraz ziemniaki.
 • Dodano drewniane przyciski.
 • Pojawił się nowy mob nazywany "Wither"
 • Dodano Miksturę niewidzialności oraz miksturę widzenia w ciemności
 • Tryb trudny od teraz jest jeszcze trudniejszy :)
 • Mob Grindery od teraz dają mniej XP.

Kolejną zupełnie niezapowiedzianą nowością są marchewki i ziemniaki. Nie posiadają one nasion. Sadzi się je z owoców bezpośrednio na pole uprawne. Dodano również złotą marchew i pieczonego ziemniaka które uzupełnią nasz poziom głodu.  Dodatkowo złota marchewka ma zastosowanie w alchemii gdyż potrzebujemy jej aby uwarzyć miksturę widzenia w nocy. Jeżeli dodamy do otrzymanej mikstury sfermentowane oko pająka otrzymamy miksturę niewidzialności. Małym urozmaiceniem jest dodanie drewnianego przycisku który możemy aktywować wystrzeloną strzałą. Na pewno wzbogaci to wasze mechanizmy

z redston`a. Nowy mob o tajemniczej nazwie "Wither" jest dopiero w wersji rozwojowej. Wiemy o nim niewiele a przynajmniej tyle że jest on nowym rodzajem bosa, a wygląd może się nieco zmienić. Czekamy z niecierpliwością na szczegółowy opis moba. 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Minecraft Snapshot 12w34b zmiany

Przy takiej ilośći nowości można było spodziewać się również dużej ilości błędów. Więc spiesząc z pomocą mojang
wydał poprawkowy snapshot a w nim:

 • Zmieniono recepturę tworzenia przycisków. (Dodano również recepturę tworzenia drewnianego przycisku)
 • Drobne zmiany graficzne dla zbroi
 • Naprawiono błędy z ramkami
 • Naprawiono wypychanie z portalu netheru(Oraz resetowanie się koloru obroży psa i inne błędy.)
 • Poprawiono mob Wither. (Jednak wciąż jest w trakcie prac.)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

@Edit

Użytkownik naszego forum Jantomedes znalazł ciekawe zastosowanie dla nowych map i ramek, oto ono:

" W snapshocie 12w34a dodano ramki w które można wkładać różne przedmioty i je obracać. Jak się można domyślić, na pewno będzie wiele pluginów, które przykładowo będą same obracać przedmioty o po kliknięciu kupować. Ale… jest coś znacznie ważniejszego. Mianowicie mapy. Je też można wkładać w ramki, a to nam otwiera niemal nieskończone możliwości np. monitoring domku na odległość, a co najważniejsze, ekrany. Oczywiście nie będą to wielkie kinowe "plazmy", tylko małe ekraniki, lecz przy dobrym pluginie, uwaga… będzie można oglądać minecraftową, niemą telewizję! Książki dały nam gazety, ramki dały nam telewizory, czekać tylko aż dodadzą głośniki puszczające dźwięki z serwera!"

Minecraft Snapshot 12w34b Download

KlientSerwer