Mimo tego, że 90% newsów pisane jest przeze mnie, nie prowadzę portalu sam. Tworzy go grupa ludzi, którzy nie tylko piszą newsy, ale zajmują się serwerami, pilnują porządku na forum,  a czasami po prostu mi pomagają w pewnych aspektach. Poza nimi, jesteście też Wy – wszyscy czytelnicy, użytkownicy forum i Ci, którzy grają na naszych serwerach. To Wam wszystkim zadedykowany jest ten news :) 

A przy okazji poznacie także kulisy tworzenia naszego małego portaliku…

Początkowo minecraft.pl to była strona o wietnamie, zapewne garstka ludzi pamięta ją jeszcze z tej strony, jednak około od stycznia domena zmieniła właściciela i pojawił się wielki, dirtowy klocek z napisem „W budowie”. Od tamtego czasu w doskoku starałem się stworzyć podwaliny dla tego, co widzicie teraz.

<

Najpierw joomla, w której dodanie newsa zajmowało wieczność, a przy tym dodawanie miniaturek to była katorga. Powiedzieliśmy dość, postawiliśmy na autorski system. Jednak i ten nie spełnił swoich oczekiwań, więc teraz jesteśmy na tym na czym stoi większość Minecraftowych portali – na WP.

Nasza ekipa składa się z na prawdę dużej ilości osób w porównaniu do innych portali. To nie są 2-3 osoby które zbierają całą śmietankę i olewają co się dzieje na forum, stronie. To zgrana ekipa która zarządza tym wszystkim kiedy ja staram się dalej dopracowywać i rozwijać portal, a czasami także czekając kilka godzin na odpowiedź na proste pytanie… Za Waszą cierpliwość dziękuję na samym początku :)

Każdy serwer ma swoją mała historię, zaczynaliśmy oczywiście od małego serwera na 50 osób, który sfinansował Pan Jakub. To on zapoczątkował serwer Freebuild udostępniając nam mały serwerek na atomie, na którym zresztą było mniej lagów niż jest teraz. Twoja obsydianowa wieża i bractwo lawy zawsze zapadnie nam w pamięci :) Każdy serwer postawił nam na początku Enclude, który aktualnie miał większy wypadek i odszedł z ekipy, jednak z racji ile zrobił dla serwera i jak długo czekał, aż w ogóle postawię stronę i załatwię serwer..

Wcześniejsza ekipa, w składzie – wgutbier, ody39, guraleska, zniesmaczony, razem ze mną stworzyli aktualny spawn głównego miasta i tworzyli dalej serwer – po małym incydencie wyniknął większy konflikt, poleciało kilka niemiłych słów. Szkoda, było, minęło, trzeba iść dalej. Wszystkich, poza guralem, serdecznie zapraszam nadal na serwer!

Potem było już z górki – pierwszy większy serwer, pojawienie się reklam na stronie, dzięki którym jako tako wiążemy koniec z końcem, wtedy też zacząłem walkę z kodami z allegro – uświadamiając na allegro, skąd pochodzą. I tak właśnie wkręcił się do nas szympek, który adminował dłuższy czas na FB, a później na survivalu. To m.in. dzięki niemu SV ma taki unikatowy klimat. 

Pierwsze rekrutacje za nami, ludzie przychodzili i odchodzili, pojawił się też panborsuk z propozycją prowadzenia nam kanału YT – pewnie znacie go z Fikuśnych Przygód, dostępnych w dziale filmów na górze strony. To on jest założycielem serwera survival, i razem z szympkiem tworzyli go od 0. I to dzięki nim niczym feniks z popiołów powstał znów serwer, który wcześniej pewne osoby zniszczyły swoim lenistwem :)

Na SV też pojawił się obitoo i damianu, którzy pod aktualną nieobecność borsuka świetnie zarządzają serwerem, a wideokonferencja z Wielką Trójcą survivalu potrafi dostarczyć na prawdę niezapomnianych emocji!

W międzyczasie przewinął się też serwer RPG Mazzira, który był dobrze prowadzony aż do fuzji, i unikatowy serwer RP z podziałem na sesje – czyli grało się godzinę, za to na idealnie dopracowanej mapie, wcześniej przygotowaną fabułą i dobraną ekipą. Jeden-dwa wypady i nie można było się oderwać. Jednak Zakon Kwitnącej Róży zniknął z mojego lenistwa i niechęci pisania admina już po fakcie. Jednak dzięki niemu mamy fabułę na serię RP :)

Kilka konkursów, w tym konkurs wykopowy – tutaj pojawił się Revolas który zrobił nam generator userbarów i pomógł trochę w tworzeniu strony. Ciekawie też gawędziło się z nim na serwerze w nocnych porach i dyskusje z pewnym Panem nad opłacalnością tworzenia portali regionalnych, pozdrawiamy!

Przed samymi konkursami miałem tez plan założyć serwer classic – ale taki serwer z oficjalnego software’u. Zgłosiłem się więc do Pesia, który stworzył świetny serwer classic na którym gra dziennie po kilkadziesiąt osób, a przewija się kilkaset. Chwilę też pograłem, ale… Wybacz Pesio, classic nie jest dla mnie :)

To także przez niego poznałem ekipę Chaty-Górnika, czyli najbardziej elitarnego forum o Minecrafcie swojego czasu. Jeśli chcecie zobaczyć wersję muzeum forum CG – klik!

Castro, który tworzy nam aktualnie serwer creative-beta, show, który wykłóca się o kompetencje ludzi na SV i jego wyższość kanału nad naszym (tak krzyczałeś o to, że reklamuję nasz kanał, więc i Tobie dam tutaj link – klik!). Wirtualność, który sam przyszedł niedawno na forum i podsunął mi pomysł na konkurs, jest także aktualnie vipem na forum.

Zaraz po organizacji konkursów stworzyliśmy z chłopakami serwer wykopowy – tutaj był totalny  chaos, 15 osób które nie wiedziały co robić, także serwer zamknęliśmy i czekaliśmy na propozycje na mailu. Zgłosił się zazu z świetnym projektem miasta, pojawił się Asgaroth i shr którzy nocami zbierali piasek do swojej ręcznie zbudowanej kuli, by następnie awansować na moderatorów, a zaraz po tym – adminów. Niestety konflikt poglądów doprowadził do odejścia zazu, jedyny + taki, że nadal mamy z nim kontakt :)

Pewnego dnia przeglądając forum konkurencji znalazłem ciekawy post, mówiący o możliwości postawienia bardzo ciekawego serwera – znanego dziś jako uncrafted. To właśnie doobler pomagał mi w momentami w stronie, i to dzięki niemu naprawimy aktualne lagi – iotop FTW!

Wpis postaram się zaktualizować o kolejne osoby jak tylko trochę odpocznę :P