Skórki Coral Crafter to idealna forma celebrowania Święta Oceanu, który przypada akurat dziś – 8 czerwca! Ekipa Mojang to wielcy fani oceanu, więc nie mogli tego święta skwitować milczeniem. Zobaczcie sami, co przygotowali!

![Żywy Ocean](https://i.imgur.com/kJnf0do.png)Living Ocean
![koralowy nurek](https://i.imgur.com/aFNgBio.png)Coral Diver
![sea pickle](https://i.imgur.com/g92xpMn.png)Sea Pickle Wanderer
![sea turtle](https://i.imgur.com/VA48SQ1.png)Sea Turtle Costume
![kelp statue](https://i.imgur.com/5ayLdCW.png)Kelp Statue
![coral statue](https://i.imgur.com/jnk5dfX.png)Coral Statue
![ocean explorer](https://i.imgur.com/w7yZozl.png)Ocean Explorer
![dolphin costume](https://i.imgur.com/h6P8HZ0.png)Dolphin Costume
Skórki Aquatic są częścią większego projektu Mojang *Coral Crafters*, który ma na celu pomoc oceanom. Wspaniała praca The Nature Conservancy, dzięki której chronione i odnawianie są koralowce. Jak pewnie wiecie, rafy koralowe są zagrożone. Warto o tym pamiętać chociażby podczas zagranicznego wypoczynku i absolutnie nie dotykać, nie brać ich na pamiątkę, nie niszczyć. Ponadto, rafy koralowe są domem dla milionów żywych istot. Szacuje się, że koło 1/4 oceanu żyje właśnie w rafach. Niestety, bez zmiany obecnej tendencji, możemy stracić 70% koralowców w ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat. Stąd jest to tak ważne i cieszymy się, że Mojang zwraca na to uwagę i sami to właśnie robimy.

Jeśli jesteście zainteresowani działalnością The Nature Conservancy, kliknijcie tutaj, a znajdziecie więcej.

To jeszcze nie wszystko!

Jak podaje Mojang, przychody netto ze sprzedaży Coral Crafter, z wyłączeniem opłat operacyjnych i rynkowych, zostaną przekazane na rzecz organizacji The Nature Conservancy! Żadna część zakupów lub prezentów nie podlega odliczeniu od podatku. Możecie więc wesprzeć tę organizację kupując po prostu tę paczkę. Prościej się nie da :) A będziecie mogli cieszyć się wspaniałymi skinami w grze.

Zachęcamy!