Z racji że coraz mniej newsów płynie od uprzednio wybranych redaktorów ogłaszamy ponownie nabór na redaktorów minecraft.pl!

Wszelkie potrzebne informacje dostępne w rozwinięciu.

 

Ale zaraz, zaraz! Naprawdę mogę zostać redaktorem?!

Naturalnie. Oczywiście jak na każdym castingu mamy parę wymagań:

  • umiejętność poprawnego pisania w języku polskim — nie tylko w tekstach, ale też na forum. Używanie znaków diakrytycznych, w miarę poprawnej interpunkcji, etc.
  • **lekkie pióro **— nie ma sensu abyś się męczył z pisaniem każdego zdania. Łatwość sklecania czytelnych zdań, szczypta humoru i umiejętność poprawnego używania ironii są mile widziane
  • niezła znajomość języka angielskiego — niestety, ale w internecie wszyscy posługują się po angielsku. W tym większość źródeł na których można znaleźć nowinki o Minecrafcie. Nie wymagany jest koniecznie poziom C2. Jeśli nie wiesz czy znasz dobrze język angielski – wejdź na blog Notcha, weź jakiś dłuższy tekst i zacznij czytać bez żadnych pomocy. Jak zrozumiesz zdecydowaną większość i będziesz umiał to przekształcić w zrozumiałą, napisaną po polsku całość – wtedy jest całkiem dobrze.
  • brak słomianego zapału — mówi się, że narodową cechą Polaków jest zabieranie się do czegoś a po chwili znudzenie się tym. Dobrze by było, abyś po zgłoszeniu się i awansowaniu cię na Sz. P. Redaktora nie zaniedbywał swoich obowiązków. (Nagminne wymówki w stylu "mam szkołę/dziewczynę/zajęcia pozalekcyjne/basen/problemy z komputerem/stwierdzone lenistwo/spotkanie z kuratorem" etc.) też się jako to kwalifikują.
  • opinia bez skazy (w miarę możliwości) — powinieneś się dobrze zachowywać na forum i poza nim, nie używać dużej ilości wulgaryzmów, a także umieć przyjąć krytykę na klatę. Będąc redaktorem przygotuj się na rzesze malkontentów, którzy na każde twoje potknięcie rzucą się Katolicy na Nergala.
  • świeżość znalezionych informacji — dostaniesz od nas wykaz stron na które warto regularnie zaglądać i wyłapywać perełki, które nasi czytelnicy chętnie oglądają tudzież czytają.

Och! To świetnie. Ale chwileczkę, pewnie szukacie osób pełnoletnich?

Nic bardziej mylnego. Osobiście jestem zdania, że każdy w internecie jest równy, a szufladkować można dopiero oceniając czyjeś zachowanie. Nie ważne czy masz 11 lat, czy 68 – jeśli piszesz dobrze, a nie jesteś głupim dzieciakiem, albo zgarbionym dziadem narzekającym na wszystko i wszystkich – jest super.

A w jaki sposób mógłbym się zgłosić?

Po prostu napisz w tym temacie! W swoim zgłoszeniu napisz jakieś podstawowe rzeczy o sobie. Możesz napisać swój wiek, jeśli myślisz że to zwiększy twoje szanse (ale nie zwiększy, bo – patrz punkt wyżej), opisz czy spełniasz wymagania opisane wcześniej, jakiś kontakt do siebie, a już naszym szczytem marzeń byłoby gdybyś dał miał jakieś wcześniejsze doświadczenie z pisaniem newsów, albo gdybyś pokazał nam jakąś próbkę swojego tekstu. Zawrzyj to w swoim poście?

Ile osób przyjmiecie? Szukacie Tego Jedynego, czy całej armii eseistów?

Ilość osób które przyjmiemy nie jest określona. Będzie ona najprawdopodobniej zależna od liczby zgłoszeń (których nie spodziewamy się zbyt wiele). Nie mniej, jeśli zgłosi nam się grupa studentów polonistyki z UJotu – powitamy ich z otwartymi ramionami.

A i jeszcze jedna rzecz na koniec – zostając redaktorem** dostajesz "pióro", a nie różdżkę**. Wraz z tą funkcją dochodzą pewne przywileje (wraz z amarantowym kolorem nicka na forum), ale głównie obowiązki. Jeśli uważasz że nie zdołasz im podołać – nie zgłaszaj się.

Zgłoszenia przyjmuj do końca tego miesiąca, a potem wybierzemy zwycięzców

Kliknij aby zostawić swoje zgłoszenie!