Minął kolejny rok. Jak pewnie zauważyliście, we wszelkich mediach, są przypominane zdarzenia z poprzedniego roku. Więc czemu i my tak nie zrobimy? Lecz jako że nasza społeczność i tak jest dość orginalna (znacie inną grupę, która fascynuje się i ma frajdę z grania w kanciastą grę z creeperami? ;) ), my będziemy wspominali sobie poprzednie wersje. Znam nie jednego minecraftowego gracza, który to lubił te wszystkie boostery wagonikowe, windy wodne, itp., a tu nagle bum!, nowa wersja i już tego nie ma! Jeżeli też jesteście jednymi z takich, zapraszam do rozwinięcia ;)

Jest bowiem na naszej pięknej kuli ziemskiej pewien człowiek, który posiada nick Exalm. Stworzył on parę "mini-modzików", które przywracają do naszej te rzeczy, które to nasza "firma-guru"-mojang, usunęła z minecrafta… Modziki działają oczywiście na pełnej wersji minecraft'a (1.0)

Co my tu możemy znaleźć? Więc najciekawszymi są takie rzeczy jak:

 
- Minecartowe Boostery - Stare, dobre windy wodne - Stare układanie drabinek (z przerwą co kratkę) - TNT odpalane ręką - Stary survival (bez głodu)
 
Warto tu wspomnieć, że każde z tych, można instalować osobno, według własnych "starych" upodobań. Wszystkie te mody można znaleźć tu:
### [**Link do strony z tymi "modzikami"**](http://www.minecraftforum.net/topic/534818-100-old-survival-mode-boosters-water-lifts-ladder-gaps-water-ladders-piston-glitch-old-walking-animation-and-endermen/)
Jeżeli kiedykolwiek instalowaliście już mody do minecrafta, to na pewno się w tym obeznacie. Ogólnie trzeba wrzucić to do minecr…. Po co ja wam to pisze? Na stronie jest wszystko pięknie opisane, a jeżeli jakimś cudem nie mieliście w szkole języka angielskiego, to polecam "tłumacz google" ;)
 
To wszystko co miałem wam do przekazania, jeżeli któreś z tych zainstalujecie, to dajcie znać, czy może nie kręci się wam ta mała łezka w oku, przypominając sobie jak to minecraft wyglądał kiedyś… Miłej zabawy!
 
Ciekawostka: W ten skład "mini modzików", wchodzi modzik z latającymi rekami rodem z classica :D i co lepsze dzięki niemu może wam wystąpić błąd, że trzymajac miecz, będziecie go sobie wbijać w głowę ;)