W tym trochę przydługim artykule chciałbym poruszyć sprawę polskich zagrajmerów, których zainteresował Minecraft i postanowili uwiecznić go na swoich kanałach.. Zaczniemy od tych najsławniejszych, a skończymy na tych najmniej..

Słysząc słowo Minecraft co Wam przychodzi do głowy? Notch, sześcienne klocki, okropna grafika, aż w końcu dojdziemy do dwóch osób.. JJayJoker i CTSG.. Zacznijmy od JJay'a..

JJayJoker jest znany głównie z serii "Przygody z Minecraft". W tej chwili ma na karku ponad 60tys. widzów i jest bez wątpienia najsławniejszym pod tym względem polskim zagrajmerem na YouTube. Oprócz tego nagrywa let's playe również z innych gier takich jak Trine, Medievil i inne.. W swojej pierwszej serii o Minecraft, można powiedzieć, że nagrywa w stylu CTSG – luźne budowle, typ freebuild. Drugi sezon jest już fabularną serią.. JJay został przeniesiony ze swojego starego świata przez portal. Spotyka na początku drwala imieniem GnomekPL i wspólnie natrafiają na ślad kultystów. Znajdują podróżnika, który ukrył się w piwnicy swego domu, ale dla niego już za późno.. Pochowali go i ruszyli dalej na wschód. Tam znaleźli świątynię i tajemniczą postać, która nagle znika. To tyle co nam do tej pory wiadomo. Od jego znajomych w drunk play'u z LoL'a usłyszeliśmy, że podobno GnomekPL ma być szefem kultystów.. JJay tej informacji zaprzeczył broniąc się, że sami nie znają dalszej fabuły..

Link do kanału: http://youtube.com/JJayJoker

O CTSG niestety niewiele mogę powiedzieć. Osobiście widziałem tylko kilka odcinków i z tego co zauważyłem nagrywa właśnie w stylu "freebuild" jak to często nazywam. Oprócz tego nagrywa oczywiście inne serie, w tym mapki escape w towarzystwie pani Magdaleny ;) Pamiętam go z czasów jak grałem z nim na serwerze.. Na szczęście on tego nie pamięta, bo to były głupie zabawy małych dzieci :P Teraz z tego co widzę udziela się na forum zagrajmerskim (adres podaję na priv) i spędza tam dość dużo czasu..

Link do kanału: http://youtube.com/MinecraftPL

Na następny ogień idą Dzunior i Zaha.. O nich powiem jeszcze mniej.. Po prostu nagrywają razem serię z MC pt. "Dziennik Survivalu" i dobrze się bawią ;) Oprócz tego na ich kanale można dostrzec serię Minecraft Escape, oraz terrarię..

Link do kanału: http://youtube.com/DzuniorJR

Pani MagdalenaMariaMonika jest chyba pierwszą kobietą, która postanowiła pójść właśnie w kierunku sławy na YouTube. Nagrywa serię z MC typu "freebuild", czasem nagrywa z CTSG serie escape.. Szkoda, że JJayJoker nie bawi się już w takie coś..

Link do kanału: http://youtube.com/MagdalenaMariaMonika

Następną osobą, o której chciałbym wspomnieć jest Quasand.. Zasłynął on swoją serią "Minecraft: Senność". Jest to (zdaniem Dżuniora) najlepsza fabularna seria o Minecraft, z czym osobiście się zgadzam. Czasami zdarzają się małe wpadki, ale na prawdę warto odwiedzić Jego kanał i trochę pozwiedzać..

Link do kanału: http://youtube.com/Quasand

Okej na tym skończymy sławne osobistości.. Teraz przejdziemy do osobnika mikizmiki. Ciężką pracą osiągnął już ponad 2500 widzów. Jak sam kiedyś wspomniał, nagrywanie serii Call of Minecraft bardzo mu w tym pomogło. Osobiście grywam z nim od dawna, obecnie można spotkać jego, mnie i.. RockAlone2k na serwerze Crafted (adresu nie podaję ;)).

Link do kanału: http://youtube.com/mikizmiki

Osoba wspierająca akcję Play Next i znajomy pana mikizmiki o bardzo podobnym nicku – czyli BARTEKZBARTEK. Nagrywa on aż 4 serie z Minecraft. Pierwszą z nich są Kwadratowe Przygody, czyli "normalna" seria. Kolejną są po prostu poradniki do minecraft, prezentacje modów aż na mapach escape skończywszy.. Jak wspomniałem na początku – wspiera akcję Play Next.

Link do kanału: http://youtube.com/BARTEKZBARTEK

Oczywiście jest wiele polskich zagrajmerów, którzy wzięli w swoje ręce akurat tę grę, ale z tych popularnych wymieniłem tych, których zna każdy, a z tych mniej – tylko tych których znam i mogę coś o nich powiedzieć. Mam nadzieję, że zainteresuje Was twórczość wielu z nich. Miłego oglądania!