Internet to ogromne skupisko myśli i idei. Nie ma granic, jeśli chodzi o twórcze pomysły. To ogromne pole do popisu, gdzie można stworzyć coś, co szczególnie spodoba się danej grupie odbiorców. Gra Minecraft to fenomen, a każda dokładnie wykonana produkcja o tej tematyce przyciąga rzesze fanów.

Filmiki o grze to jedna z tych płaszczyzn, która nie odkryła jeszcze wszystkich możliwości. Ambitne plany i ich realizacja są skrupulatnie dopieszczane w domowym zaciszu, aby za jakiś czas zawitać na scenie YouTube. Może być to walka z potworami czy podroż na koniec świata, a także zwykłe kopanie i żmudny pobyt w kopalni. Pomysłów jest cała masa. Każdy twórca ma swoją wizję scenariusza i nie zraża się, że coś podobnego już było. On sam realizuje swój twór i uważa, że jest on inny, niż pozostałe.

Na kanale Machinima na YouTubie znalazł się filmik, ukazujący nam świat pełen niebezpieczeństw oczami Steve’a, wykonany przez Benjamina Combesa. Mamy tutaj klimatyczną muzykę, emocje, walkę z grupą zombie, ucieczkę przed szkieletem oraz konfrontację z pająkiem i wiedźmą. Całość jest znakomicie wykonana. Szybka praca kamery i efekty specjalne to plusy, które z pewnością sprawią, że filmik przypadnie Wam do gustu.

[youtube_sc url=”http://youtu.be/9bPvTPi8xdU” theme=”light”]

Co o tym myślicie?