Pewnie wielu pamięta problemy, jakie przysporzyła nam wersja 1.6…. wróć – seria patchów 1.6 Prawdopodobnie Mojang wypuściło łatkę zbyt szybko, co powodowało serię sześciu kolejnych patch’ów łatających wcześniejsze, lub powstałe przy premierze wersji 1.6 kolejnych dziury w grze. Niestety….

Sytuacja powtórzyła się i teraz. Dosłownie kilka chwil po wypuszczeniu łatki 1.7 Notch zaktualizował Minecraft’a do wersji 1.7_01 łatając dość poważne błędy w funkcjonowaniu nowych elementów w grze. Wersja _01 poprawiła wiele spraw, jednak gracze dalej zgłaszają problemy. Jak można odczytać na Twitterze, Notch ogłosił kolejną już porcję fixów, pod znaczkiem 1.7.2 – tak, Notch zrezygnował z oznaczeń _01, _02, fundując nam łatkę o oznaczeniu podobnego rodzaju jak seria 1.6.

Nowa łata ma naprawić kilka bardziej skomplikowanych problemów z tłokami i jak odczytać można z wpisów Notcha – zbiera on kolejne, nowe informacje odnośnie powstałych problemów.

Mam ogromną nadzieję, że wyeliminuje to konieczność wypuszczenia trzeciej, czwartej i piątek wersji Patcha 1.7 co znacznie skróci czas oczekiwania na pakiet pluginów oraz systemu Bukkit, na którym pracują serwery gier Minecraft.pl

Przypominam jednocześnie, że serwery działają nadal, pod numerkiem 1.6.6 i co więcej – dla ludzi, którzy zdecydowali się pobrać nową łatkę. Jest możliwość wrócenia do poprzedniego patcha.

W przypadku systemów Windows robimy to poprzez wejście do folderu %appdata%.minecraft\bin, usunięcie folderu versions oraz pliku minecraft.jar i zastąpienie go minecraft-1.6.6.jar