Tak… Od długiego czasu gdy na pewnym evencie powstała pewna plotka, wielu młodszych graczy uważnie rozgląda się dookoła siebie i spędza godziny na wypatrywaniu największego zła w grze. Zła, które sprawia że spokojne bicie drzewa z pięści staje się wysoce niebezpiecznym dla nerwów gracza zajęciem. O czym mowa?

Oczywiście. Naszym bohaterem jest Herobrine. Niemal mistyczna postać gry, zwana dumnie lub jak kto woli – strasznie – zmarłym bratem Notcha. Miał prowadzić oddzielne, niezależne życie w grze, jemu przypisywane były wszelkie odchyłki od Minecraftowej normy. W sieci niemal huczy od materiałów z nim związanych ale prawda jest jeszcze gorsza, chociaż jej sygnały dawało wielu spokojnych graczy…

HEROBRINE TO PLOTKA, NIE ISTNIEJE!

 
 
Najwyraźniej sam Notch, dręczony pytaniami z nim związanymi stwierdził, że należy skończyć z tym raz na zawsze. Czym? Czytelnym i prostym przekazem widocznym poniżej.
 
[![](http://minecraft.pl/content/images/2011/05/herobrine.jpg "herobrine")](http://minecraft.pl/2011/05/31/ostateczne-rozwiazanie-kwestii-herobrinea/herobrine/)
 
I niech tekst ten stanie się ostatnim aktem epilogu rozmów i strachu z nim związanych…
Amen.