Realms w tym tygodniu przynosi kilka nowości. Wśród nich znajdziecie pięć nowych map oraz tajemnicze wydanie...

Tajemniczym wydaniem jest "The Pickaxe Quest", który Mojang po cichu dodał do Realms. Bystrzy obserwatorzy od razu zauważyli tę nowość w bibliotece w zeszłym tygodniu.

The Pickage Quest

W trailerze do tej minigry autorstwa NICO_THE_PRO zobaczycie krótką instrukcję. Waszym zadaniem jest stworzenie najwyższego kilofu, jak to tylko możliwe - nawet, jeśli oznacza to ogromne ryzyko. Gdy uporacie się z tym wyzwaniem, zmierzycie się z resztą przygotowanej w grze potyczki o przetrwanie. Warto dodać, że z tak ciężkim kilofem nie będzie to łatwe.

Kilof
Colorful Rotation 2

Kontynuacja wydanej przed dwoma laty mapy twórców z Vertex Creations również was zaskoczy. Otrzymacie okrąg z czterema kolorami, do którego zbliżają się bloki. Waszą rolą będzie dopasowanie koloru tak, by odbił blok do przeciwnika. Grę można obsługiwać klawiszami 1-4 oraz myszką, choć ta pierwsza opcja jest podobno znacznie wygodniejsza.

CF
Trident Fishers

Jeśli rozmarzyła Was aura wiosenna i na myśl przychodzi Wam tylko relaks na łonie przyrody, to klimat tej gry powinien Wam się spodobać... a przynajmniej na początku. Spokój zakłóci walka z wodnymi stworzeniami, których będziecie musieli pokonać, żeby obronić siebie i swoich przyjaciół.

tf
Parkour Pyramid

Jak wywnioskować można z tytułu, ta gra bazuje na zasadach analogicznie do innych gier typu parkour. Sporo biegania i skakania, a bloki ruszają się po całym obszarze - który jest spory.

pyramid
Terminal Velocity

W tej mapie liczy się umiejętność szybkiego biegania i wyciągania wniosków z każdej śmierci, bo z pewnością ich nie unikniecie. Jeśli lubicie skakać, to też będzie to cenne, żeby wygrać. W grze znajdziecie specjalne buty, dzięki którym Wasze skoki będą jeszcze lepsze i wyższe. Na mapie ukryte są trzy specjalne dyski i warto ich poszukać.

dd
Simple Hockey

Kolejna pozycja od Vertex Creations. Tym razem jest to po prostu... hokej. Wierzymy, że znacie mniej więcej zasady hokeja. Ale! Jest to hokej w Minecraft, więc możecie spodziewać się ciekawych smaczków, takich jak np. opcja areny, dopalaczy, muzyki i innych.

dd

Jeśli zaciekawiliśmy Was tymi pozycjami, to wcale się nie dziwimy, bo niektóre tytuły brzmią naprawdę ciekawie. Jeśli jednak nie macie np. możliwości wypróbowania osobiście tych minigier, możecie obejrzeć live streamy na YouTube, Twitchu i Mixerze.