Za kilka miesięcy będziemy świadkami wydania przez Mojang jednej z największych aktualizacji do Minecraft od czasu debiutu pełnej wersji gry. Przyjrzyjmy się zatem bliżej kilku nieznanym dotychczas blokom i zabiegom kosmetycznym na blokach dodanych już dawno…

Pierwszą ciekawostką i poprawką jest uczynienie zwykłych drzwi bardziej trójwymiarowymi. Dotychczas zawsze, gdy staliśmy po jednej stronie drzwi, ta druga była całkiem niewidoczna, a drzwi sprawiały nieprzyjemne wrażenie, występował psujący wrażenia estetyczne „efekt płaskości”. Jak zmiana ma się w praktyce? Spójrzcie sami:

http://

Być może nie jest to rewolucyjna poprawka, jednak zdecydowanie bardziej cieszy oko niż do tej pory.

Kolejną, o wiele bardziej zauważalną zmianą są tytułowe nowe bloki. Chcę tutaj zwrócić uwagę głównie na specyficzny rodzaj dirtu i nowe obiekty oraz elementy umeblowania wykonywane z drewna. Zacznijmy od nowego rodzaju ziemi o potencjalnej nazwie „coarsed dirt” (dosł. na polski: gruboziarnista ziemia). Ci, którzy lubują się w architekturze typu „szałas z dirtu” będą mieli od wydania wersji 1.8 większe pole do popisu. W grze natomiast wygląda to tak:

http://

Ostatnią ciekawostką, którą postaram się opisać w tym newsie będzie być może już przez niektórych znany dodatek – nowe elementy drewniane. Nie będzie to jednak, na całe szczęście, jedynie zmiana kolorów, lecz także i modyfikacja całej tekstury na drzwiach wykonanych z różnych rodzajów drewna. Jedne z nich, na przykład, będzie można wykorzystać do typowo medievalowych (średniowiecznych) domków, drugie natomiast – do dużych i przestronnych, modernistycznych willi. W kilku słowach: każdy znajdzie coś dla siebie i dopasuje do swojego stylu budowy. W Minecrafcie wygląda to naprawdę bardzo zachęcająco i zapewne wiele osób będzie chciało wykorzystać ten oryginalny pomysł programistów Mojangu. A oto screen z gry:
SbOrL8o

To wszystko, co chciałem Wam zaprezentować w dzisiejszym newsie. Mam nadzieję, że pomysły Mojangu zaciekawiły niejednego dociekliwego użytkownika naszego portalu :) Zachęcamy wszystkich do gorliwej dyskusji w komentarzach.