Zespół absolwentów i studentów wydziału UT w Dallas od ponad roku pracują nad „Polycraft World”, jednym z najbardziej wszechstronnych modów dostępnych dla gry Minecraft.

Dostęp do wersji beta jest dostępny bezpłatnie dla pierwszych 10 000 użytkowników. Można dopisać się tutaj: https://www.polycraftworld.com

Minecraft pozwala graczom kopać, zbierać i budować w wirtualnym świecie używając do tego narzędzi. Gracz jest gospodarzem światów takich jak Polycraft.

W modyfikacji dostępny będzie także uniwersytet Erik Jonsson School of Engineering and Computer Science:

http://

Zespól z Dallas stworzył nowe możliwości rozrywki w grze, tworząc między innymi miotacze ognia, sprzęt do nurkowania czy plecaki odrzutowe. Będą też nowe zasoby, a użytkownicy mogą uzyskać dostęp do elementów, gdy tylko nauczą się, jak manipulować nowymi zasobami, które zostały wprowadzone do tej modyfikacji. Zasoby obejmują np. tytan, magnez, platynę, aluminium czy nikiel.

„Nasz zespól chemików, inżynierów i programistów znalazł sposób, by użytkownicy Minecrafta nauczyli się bardziej zaawansowanego przetwarzania materiałów w ciekawy sposób” – mówi Voit, naukowiec i profesor.

„Gracze mogą spędzić od 10 do 20 godzin, by dostać się do końcowego efektu, jakim jest zrobienie miotacza ognia. Przy okazji dowiedzą się, z czego wykonuje się takie przedmioty w świecie rzeczywistym” – powiedział.

By przybliżyć graczom nowe opcje w modyfikacji, twórcy stworzyli 1,000 pomocnych stron w stylu Wikipedii.

Grafika stworzona jest przez studentów sztuki i technologii, Bobby’ego Frye, Steve’a Zapaty i Ellę Britton.

Więcej dostępne w oficjalnym trailerze Polycraft World:

[youtube_sc url=”https://www.youtube.com/watch?v=St7HJLOepJo”]