Twórca Minecrafta – Markus Persson – odrzucił ofertę pracy w firmie Valve! Wiele się mówi o domniemanym połączeniu Minecrafta z portalem dla graczy STEAM. Czy był to początek rozmów i czy cokolwiek zostało ustalone w tej kwestii?

Na spotkanie z głównym przedstawicielem Valve, Gabem Newellem, Notch został zaproszony jeszcze wtedy, gdy Minecraft był w wersji beta. Podczas zwykłej rozmowy w cztery oczy Gabe powiedział Notchowi, że Valve chciałby mieć go w swoich szeregach i że chce go zatrudnić. Twórca Minecrafta podszedł do sprawy bardzo profesjonalnie i grzecznie, ale stanowczo odrzucił ofertę i w całości skupił się na swoim własnym studiu i na tworzeniu gier. Przyznał także, że wybór ten był najtrudniejszą decyzją w jego życiu.

Czy rozmowa ta i odrzucenie oferty były początkiem rozmów i negocjacji w sprawie włączenia gry do platformy STEAM? Ciężko powiedzieć. Nie mamy żadnych informacji, które by to potwierdzały. Można tylko gdybać i kreślić rozmaite scenariusze.

Przypomnę także, że Minecraft sprzedał do tej pory 33 miliony egzemplarzy na całym  świecie i jest dostępny na komputery PC z systemem operacyjnym Windows, Mac OS, oraz Linux oraz na urządzenia przenośne i mini konsole, a także na Xbox 360,  zaś w przyszłości przewiduje się możliwość gry na konsolach nowej generacji.