Firma umieściła film, w którym pokazuje kilka najnowszych produktów dostępnych w ich sklepie. Wśród nich widzimy tytuł „Cube Life: Island Survival”. Brzmi i wygląda podejrzanie znajomo.

Nintendo eShop Highlights

[youtube_sc url=”https://www.youtube.com/watch?v=LhVd5C_d3Ag” start=”106″] Nikogo zapewne nie zdziwi, jeśli napiszemy, że w grze mamy kwadratowe klocki i postać, którą sterujemy. Grafika i otaczający świat do złudzenia przypominają ten, który znamy z gry Minecraft. Gra określana jest jako „pierwsza z budowaniem świata z bloków gra survivalowa na Nintendo Wii” i w zasadzie jest to prawda, bo faktycznie Minecrafta na tę konsolę do tej pory nie wydano. Wydaje nam się jednak, że powyższe stwierdzenie wprowadza w błąd potencjalnych klientów, którzy zwrócą bardziej uwagę na tylko kilka pierwszych słów z opisu i wezmą sobie do serca, że gra jest czymś zupełnie nowym na rynku. A tak przecież nie jest. Cypronia – twórcy podróbki – zapewniają, że gra bardzo różni się od produkcji firmy Mojang, jednak na pierwszy rzut oka wcale tego nie widać.

Gra ma dwa tryby: tryb kreatywny i tryb przetrwania. To też skądś znamy.

Zdjęcie poniżej pochodzi z gry „Cube Life: Island Survival”.

http://

Sami nie wiemy, co o tym myśleć. Gra jest niemal zdjęta jak skóra żywcem z oryginału i ciężko dopatrzeć się jakichkolwiek różnic – zarówno w wyglądzie gry, jak i jej fabule. Ciężko doszukać się też tylko inspiracji grą Minecraft, kiedy wersja na Nintendo wygląda jak zwyczajnie ukradziona przez twórców.

Trailer Cube Life

[youtube_sc url=”https://www.youtube.com/watch?v=G4rgFAnJ-Sw”] Co o tym sądzicie?