Poprzednie nabory średnio się udały – w dalszym ciągu głównie ja piszę newsy, ale ostatnio dołączył do nas Joz, bez którego miałbym dwa razy więcej roboty :)

On też wyszedł z inicjatywą powołania kolejnych redaktorów, których nadzorować będzie właśnie on – został jednocześnie redaktorem naczelnym. Szczegóły w rozwinięciu.

Ale zaraz, zaraz! Naprawdę mogę zostać redaktorem?!**
**

Naturalnie. Oczywiście jak na każdym castingu mamy parę wymagań:

  • umiejętność poprawnego pisania w języku polskim — nie tylko w tekstach, ale też na forum. Używanie znaków diakrytycznych, w miarę poprawnej interpunkcji, etc.
  • **lekkie pióro **— nie ma sensu abyś się męczył z pisaniem każdego zdania. Łatwość sklecania czytelnych zdań, szczypta humoru i umiejętność poprawnego używania ironii są mile widziane
  • niezła znajomość języka angielskiego — niestety, ale w internecie wszyscy posługują się po angielsku. W tym większość źródeł na których można znaleźć nowinki o Minecrafcie. Nie wymagany jest koniecznie poziom C2. Jeśli nie wiesz czy znasz dobrze język angielski – wejdź na blog Notcha, weź jakiś dłuższy tekst i zacznij czytać bez żadnych pomocy. Jak zrozumiesz zdecydowaną większość i będziesz umiał to przekształcić w zrozumiałą, napisaną po polsku całość – wtedy jest całkiem dobrze.
  • brak słomianego zapału — mówi się, że narodową cechą Polaków jest zabieranie się do czegoś a po chwili znudzenie się tym. Dobrze by było, abyś po zgłoszeniu się i awansowaniu cię na Sz. P. Redaktora nie zaniedbywał swoich obowiązków. (Nagminne wymówki w stylu "mam szkołę/dziewczynę/zajęcia pozalekcyjne/basen/problemy z komputerem/stwierdzone lenistwo/spotkanie z kuratorem" etc.) też się jako to kwalifikują.
  • opinia bez skazy (w miarę możliwości) — powinieneś się dobrze zachowywać na forum i poza nim, nie używać dużej ilości wulgaryzmów, a także umieć przyjąć krytykę na klatę. Będąc redaktorem przygotuj się na rzesze malkontentów, którzy na każde twoje potknięcie rzucą się Katolicy na Nergala.

****

Och! To świetnie. Ale chwileczkę, pewnie szukacie osób pełnoletnich?**
**

Nic bardziej mylnego. Osobiście jestem zdania, że każdy w internecie jest równy, a szufladkować można dopiero oceniając czyjeś zachowanie. Nie ważne czy masz 11 lat, czy 68 – jeśli piszesz dobrze, a nie jesteś głupim dzieciakiem, albo zgarbionym dziadem narzekającym na wszystko i wszystkich – jest super.

A w jaki sposób mógłbym się zgłosić?

Po prostu napisz w tym temacie! W swoim zgłoszeniu napisz jakieś podstawowe rzeczy o sobie. Możesz napisać swój wiek, jeśli myślisz że to zwiększy twoje szanse (ale nie zwiększy, bo – patrz punkt wyżej), opisz czy spełniasz wymagania opisane wcześniej, jakiś kontakt do siebie, a już naszym szczytem marzeń byłoby gdybyś dał miał jakieś wcześniejsze doświadczenie z pisaniem newsów, albo gdybyś pokazał nam jakąś próbkę swojego tekstu. Zawrzyj to w swoim poście?

**
Ile osób przyjmiecie? Szukacie Tego Jedynego, czy całej armii eseistów?
**
Ilość osób które przyjmiemy nie jest określona. Będzie ona najprawdopodobniej zależna od liczby zgłoszeń (których nie spodziewamy się zbyt wiele). Nie mniej, jeśli zgłosi nam się grupa studentów polonistyki z UJotu – powitamy ich z otwartymi ramionami.

A i jeszcze jedna rzecz na koniec – zostając redaktorem** dostajesz "pióro", a nie różdżkę**. Wraz z tą funkcją dochodzą pewne przywileje (wraz z amarantowym kolorem nicka na forum), ale głównie obowiązki. Jeśli uważasz że nie zdołasz im podołać – nie zgłaszaj się.

Zgłoszenia przyjmuj do końca tego miesiąca, a potem wybierzemy zwycięzców

Kliknij aby zostawić swoje zgłoszenie!