Jedną z ważniejszych funkcji PC-towej wersji Minecrafta jest możliwość dostosowania wyglądu swojej postaci poprzez wgranie skina. Dzięki temu Minecraftowa kraina pełna jest Spidermanów, Cookie Monsterów, Trollguyów i innych wymysłów Minecraftowej społeczności. W Xboxowej wersji Minecrafta dostępnych jest 8 skinów które pojawiają się na graczach w zależności od ilości graczy na mapie. Od patcha wprowadzającego to co gracze PC uświadczyli w wersji 1.7.3 będzie można wreszcie wybierać między tymi skinami, a co więcej, będzie można kupić zestaw skinów.

 
Tak, **będzie trzeba zapłacić** za obrazek wielkości 64×64 naniesiony na naszą postać… 
 

Jak widać w załączonym obrazku, do wyboru będzie skórka Creepera, 'Splosion Man, Trials Man, Convenant Grunt i skórka króla. Poza tym, paczka będzie zawierać jeszcze 35 skinów o których dowiemy się już po kupnie DLC.

Czy zamierzacie wydać swoje Xboxowe punkty na kilkadziesiąt Minecraftowych skinów? I jak myślicie – czy to Mojang przepchnął pomysł sprzedaży skinów czy może to wymysł Microsoftu? Jak dla nas – sprzedaż tego co na PC, Linuxie i Mac'u jest darmowe jest trochę mało fair.