Mojang zaskoczył wszystkich graczy tą wiadomością dzisiaj rano. Minecraft na PS4 jest już dostępny do kupienia w wersji cyfrowej dla mieszkańców Europy. Przy okazji zostaliśmy poinformowani o postępie prac nad portem pod konsole PS Vita oraz Xbox One.

Na szczęście to nie koniec dobrych wiadomości dla graczy. Osoby, które kupiły grę na PS3 w wersji cyfrowej lub na płycie, będą mogły kupić Minecrafta na PS4 za €3.99 (~17zł) ! Taką samą zniżkę otrzymają w piątek posiadacze Xbox One, ponieważ Mojang poinformował że wersja na tą konsolę ma wyjść już jutro. Posiadacie PS Vitę i Minecrafta na PS3? Dla Was Mojang także przygotował zniżkę. Otrzymacie Minecrafta na Vitę **całkowicie za darmo! **Niestety nie dostaliśmy dokładnej informacji kiedy takowa się pojawi.

****Jeżeli nie jesteście posiadaczami gry Minecraft z konsol poprzedniej generacji, cena tak czy inaczej powinna Was zadowolić. Za wersję cyfrową (i wkrótce za wersję pudełkową) zapłacicie €18.99 (~80zł).

Różnic zbyt dużych między tymi dwiema wersjami nie ma, aczkolwiek z powodu lepszej wydajności konsol nowych generacji światy mogą być o wiele większe, widoczność zostanie zwiększona i jak zapewniają twórcy gra będzie płynniejsza.

Mieszkańcy Ameryki będą musieli chwilę poczekać zanim otrzymają swoją wersję, ale szczerze mówiąc uważam, że jest warto! A co wy o tym sądzicie, kupicie Minecrafta na konsole nowej generacji? Piszcie w komentarzach…