Przedwczoraj na Reddicie pojawiła się zapowiedź nowej aktualizacji związanej z kolorami w wersji PC (Java). Egzotyczne wzory, szkliwione bloki terakoty, beton, a nawet jaśniejsze odcienie wełny – to wszystko da Wam więcej artystycznych możliwości w budowaniu.

To jednak jeszcze nie wszystko. Mojang planuje po raz pierwszy zamieścić budowle graczy w nadchodzącym trailerze Minecrafta! Może wybiorą Waszą?

Przetłumaczyliśmy dla Was instrukcję prosto od Owena Jonesa – dyrektora kreatywnej komunikacji w Mojang. Oto, co wystarczy zrobić, by mieć szansę:

*1. Załaduj nową aktualizację z The World of Colour i skorzystaj z nowych klocków (nie martwcie się – nie trzeba całkowicie rezygnować z dotychczasowych) przy budowaniu oryginalnej, fantastycznej kreacji. Tematyka oraz rozmiar budowli są całkowicie dowolne. Jedynym warunkiem jest to, że mają być absolutnie kolorowe, jasne i niesamowite! Można odświeżyć jakąś starą budowlę, jeśli uznacie, że będzie ona pasować do nowego traileru. Nie ma problemu. Musicie jednak pamiętać, by zawierała ona wszystkie nowe elementy, czyli jasne odcienie wełny, przeszklone terakoty i beton. *

*2. **Zrób zrzut ekranu i umieść swój świat w sieci. *Zrób kilka screenów i wrzuć je na Imgur.com, a następnie prześlij swój świat na któryś hosting plików typu Planet MinecraftCurse czy OneDrive. Wybór hostingu ma akurat niewielkie znaczenie, dopóki będzie zapewniać wygodne pobieranie plików.

3. Opublikuj prace najpóźniej do 29 marca 2017. Publikować należy w TYM wątku na Reddicie, a w odpowiedzi załączyć link do swojej galerii na Imgur oraz osobny link do pliku z Twoim otwartym światem. Nazwij swoją budowlę na tyle oryginalne, aby zapadła w pamięci, ale jednocześnie na tyle grzecznie, aby nie uraziła naszych uczuć ;) Zamieść też nazwę wątku z Imgur oraz nazwy pliku. To tyle. Do dzieła!

Więcej informacji znajdziecie w komentarzach w wyżej wspomnianym wątku na Reddicie. Spieszcie się, bo naprawdę warto :)